مدیركل تربیت‌بدنی خراسان رضوی : صعود ابومسلم و پیام اصلا دور از دسترس نیست . مجموعه ورزشى ثامن الائمه(ع) مشهد ، بزرگترین دهكده ورزش كشور است.

افشین داوری : تیم هندبال سبزوار از پرسپولیس به ثامن الحجج(ع) تغییر نام داد . وی با اشاره به جایگاه ابومسلم و پیام  در جدول رده‌بندی گروه‌های لیگ دسته اول عنوان كرد: فكر نمی‌كردم این دو تیم با فاصله كمی از تیم‌های اول جدول در گروه خود قرار داشته باشند و صعود ابومسلم و پیام اصلا دور از دسترس نیست و ما باید به این دو تیم كمك كنیم تا در تصمیم‌گیری‌هایشان فراغ بال داشته باشند.داوری با بیان اینكه در كنار تیم‌های فوتبال استان به سایر تیم‌های ورزشی استان نیز كمك می‌كنیم، تصریح كرد: در سال جاری به تیم والیبال ابومسلم 165 میلیون تومان، به تیم فوتسال علم و ادب 25 میلیون تومان، به تیم كشتی 50 تا 60 میلیون تومان، به تیم هندبال سبزوار كه از پرسپولیس به ثامن الحجج(ع) تغییر نام داد20 میلیون تومان، ...

به تیم دو و میدانی بانوان 12 میلیون تومان، به تیم شنا 45 میلیون تومان كمك كرده‌ایم و به تیم‌های بدمینتون و راگبی نیز كمك‌هایی كرده‌ایم و به تیم‌های كاراته و جودو نیز قول كمك 20 میلیون تومانی را داده‌ایم؛ ضمن اینكه به ابومسلم امسال در مجموع 260 میلیون تومان و به پیام حدود 240 میلیون تومان كمك شده است.

..مدیركل تربیت بدنی استان خراسان رضوی گفت: در دولت‌های نهم و دهم ارتقای قابل قبولی در سرانه ورزشی استان داشتیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، افشین داوری در نشست خبری خود با خبرنگاران در خصوص افتتاح پروژه‌ها و اماكن ورزشی در دهه فجر سال جاری و همچنین میزبانی مشهد در مسابقات بین‌المللی دو و میدانی، به اهمیت بحث زیرساخت‌ها و سرانه‌های ورزشی اشاره كرد و افزود: در بحث زیرساخت‌های ورزشی به خصوص امكانات سرپوشیده روباز و نیز سرانه ورزشی در استان پیشرفت قابل قبولی داشته‌ایم.

پیست دوچرخه‌سواری ثامن توسط سعیدلو افتتاح می‌شود

وی افتتاح پیست دوچرخه‌سواری ثامن را یكی از پروژه‌های بزرگ كشور در دهه فجر دانست و تصریح كرد: پیست دوچرخه‌سواری ثامن اولین پیست دوچرخه‌سواری كشور پس از انقلاب است كه پیش از این ما تنها پیست آزادی را داشتیم و در دهه فجر این پیست آماده بهره‌برداری است كه توسط سعیدلو، رییس سازمان تربیت بدنی افتتاح خواهد شد.

داوری سایر پروژه‌های آماده بهره‌برداری را اینگونه توصیف كرد: در ایام دهه فجر سه سالن ورزشی تمرینی كه در نقاط كم برخوردار مشهد ایجاد شده در مناطق ابوذر، ابتدای بلوار شهید رجایی و نیز سالنی در مجموعه ورزشی قدس در بلوار طبرسی افتتاح خواهد شد.

وی افزود: آكادمی بسكتبال در مجموعه ورزشی سجاد نیز آماده بهره‌برداری است كه تنها دو حلقه مورد نیاز برای این آكادمی باید به دست ما برسد تا به صورت كامل آماده شود.

مدیركل تربیت بدنی استان خراسان رضوی همچنین از افتتاح یك سالن ورزشی چند منظوره در بایگ شهرستان تربت حیدریه و همچنین سالنی در شهرستان گناباد خبر داد.

میزبانی مشهد در مسابقات بین‌المللی دو و میدانی و شطرنج دهه فجر

وی با بیان اینكه پیش‌بینی‌هایی برای میزبانی مسابقات بزرگ را در دستور كار داشته و داریم، اظهار كرد: نوزدهمین دوره مسابقات دو و میدانی دهه فجر در روزهای 28 و 29 بهمن ماه برگزار خواهد شد كه تا به امروز 8 تیم كشوری مانند تیم ملی جوانان، تیم ملی دانش‌آموزی و تیم ملی ناشنوایان اعلام آمادگی كرده‌اند و 3 تیم از كشورهای كویت، ارمنستان و تركمنستان نیز آمادگی خود را برای حضور در این مسابقات اعلام كرده‌اند كه امیدواریم تا روزهای آینده 3 كشور دیگر نیز اضافه شوند تا شرایط این مسابقات مطلوب‌تر شود. ضمن اینكه امكانات خوبی برای میزبانی مهیا كردیم و سالن دو و میدانی باغبانباشی نیز كاملا احیا و آماده برگزاری رقابتی خوب و مطلوب است.

داوری گفت: 38 ورزشكار خارجی در دو بخش پسران و دختران در این مسابقات شركت خواهند كرد كه پسران در 19 رشته دو و میدانی به رقابت خواهند پرداخت و مسابقات به گونه‌ای است كه صبح‌ها بانوان و در نوبت عصر آقایان رقابت می‌كنند.

وی با اشاره به میزبانی مشهد در مسابقات بین‌المللی شطرنج جام فجر، این مسابقات را با توجه به ازدحام مخاطبان شركت كننده دارای رنكینگ بالا در سطح بین‌المللی، در سطح بالایی از نظر كیفی دانست و تصریح كرد: تعداد شركت‌كننده‌ خارجی این مسابقات 37 نفر از 20 كشور خارجی و شركت‌كنندگان داخلی نیز نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته كه از 6 اسفند ماه آغاز به رقابت و تا 16 اسفند ماه این رقابت‌ها خاتمه خواهد یافت.

داوری در خصوص مسابقات كشوری در ایام دهه فجر عنوان كرد: صعود كوهنوردان كشور به ارتفاعات بینالود، بام خراسان و همچنین همایش‌های عمومی استانی و برگزاری مسابقات بومی - محلی كه كشتی با چوخه بارزترین آن‌هاست، از برنامه‌های ورزشی، در این ایام مبارك است.

وی خاطرنشان كرد: مسابقات كشتی با چوخه در شهرستان‌های درگز، قوچان، فریمان و نیشابور برگزار می‌شود و ایجاد دو گود بزرگ در قوچان و درگز پیش‌بینی شده كه در این ایام شروع به كار خواهد كرد و در چناران كه مهد چوخه است نیز این برنامه را در دستور كار داریم. ضمن اینكه در قوچان خیلی وقت است كه پیشنهاد ساخت گود را داده‌ایم و علاقمند به اجرای آن هستیم، اما متاسفانه زمین مورد نیاز آن را به ما نداده‌اند و اگر زمین را بدهند می‌توانیم گود را ایجاد كنیم چون استعدادهای خوبی برای این رشته ورزشی دارد.

مدیركل تربیت‌بدنی خراسان رضوی اضافه كرد: برای كشتی با چوخه در مشهد جانمایی‌هایی در مناطق شاندیز و طرقبه داشته‌ایم كه همه چیز به نظارت كارشناسان و نظر آن‌ها بستگی دارد تا زمین‌های مورد نظر در اختیار تربیت‌بدنی قرار بگیرد كه در این صورت پروژه‌های خوبی خواهیم داشت و پیگیری‌های لازم صورت گرفته و امیدواریم بتوانیم اعتبارات مورد نیاز را از اعتبارات ملی و استانی تامین كنیم.

وی یكی از اقدامات خوبی را كه در دهه فجر استارت خورده است، بحث استعدادیابی از برخی رشته‌ها اعلام کرد و ادامه داد: در خصوص رشته‌هایی مثل جودو، قایقرانی، كشتی و دو و میدانی كه پر مدال هستند و پیشینه خوبی از نظر كسب مقام در استان داشته‌اند، تصمیم داریم ورزشكاران را استعدادیابی کرده و تحت پوشش قرار دهیم و پس از مشخص شدن ورزشكاران مستعد، میزان اعتبارات مورد نیاز و تعداد ورزشكاران در كمیته استعدادیابی مشخص خواهد شد تا سهمیه خوبی برای مسابقات آتی و المپیك داشته بشیم.

داوری در خصوص اعتبارات و هزینه‌های صورت گرفته برای پروژه‌های ورزشی استان كه در دهه فجر افتتاح خواهد شد، گفت: در انتهای سفر دوم ریاست جمهوری به مشهد، قرار بود 74 میلیارد تومان برای ساخت مجموعه ورزشی ثامن‌الائمه اختصاص یابد كه مقر شد 12 میلیارد تومان برای فاز اول پرداخت شود و فعلا 4 میلیارد و 500 میلیون تومان به ما پرداخت شده كه خوشبختانه پروژه‌های مجموعه ورزشی 6 هزار نفره و پیست دوچرخه‌سواری مستثنی و جدا از این اعتبارات بوده‌اند.

وی تصریح كرد: برای پیست دوچرخه‌سواری بالغ بر 10 میلیارد تومان هزینه شده چون كف پوش این پیست شرایط ویژه‌ای داشته و برای تهیه آن با شركتی هلندی قرارداد بستیم و برای 4 پروژه سالن‌های ورزشی در مشهد و سالن‌های گناباد و بایگ تربت حیدریه در مجموع 3 میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیركل تربیت‌بدنی خراسان رضوی اظهار داشت: در خصوص سالن 12 هزار نفری مجموعه ثامن‌الائمه، اختلافی از لحاظ هندسی راجع به پوشش سقف این سالن وجود داشته كه باعث تغییر در زمان بهره‌برداری از این مكان ورزشی شده است و در مورد این سالن مجری طرح، شركت توسعه و تجهیز اماكن ورزشی است و ما بهره‌بردار هستیم.

وی اضافه كرد: برای بحث دریاچه مصنوعی دهكده المپیك ثامن نیز شركت توسعه، قراردادش را با پیمانكار نهایی خواهد كرد و شروع به كار اجرای آن از ابتدای سال 90 خواهد بود.

ردیف اعتباری خاص برای نگهداری مجموعه ثامن‌الائمه لحاظ شود

داوری با اعلام اینكه ما باید ردیف اعتباری برای نگهداری از مجموعه ورزشی ثامن داشته باشیم، یادآور شد: ما در قالب دهكده المپیك ثامن‌الائمه نیاز به توجه ویژه‌ای از سوی دولت داریم كه نمایندگان خراسان در مجلس شورای اسلامی نقش مهمی در این توجه دارند. ما بزرگترین مجموعه ورزشی كشور را داریم كه از مجموعه آزادی 15 هكتار بزرگتر است و این در حالی است كه مجموعه آزادی برای نگهداری بالغ بر 5 الی 6 میلیارد تومان ردیف اعتباری دارد اما ما برای نگهداری از مجموعه ثامن الائمه با 250 تا 300 میلیون تومان اعتبار استانی داریم كه این دو اصلا قابل قیاس نیست.

وی تاكید كرد: مجموعه ورزشی ثامن پروژه‌ای است كه در حفظ آن همه باید دخیل باشند و تعیین ردیف اعتباری خاص برای نگهداری آن، تعیین كننده وضعیت آینده این مجموعه ورزشی است.

در خراسان خیلی‌ها علاقمند به تغییر من بودند كه متاسفانه این موضوع عملی نشد

مدیركل تربیت‌بدنی خراسان رضوی در خصوص تغییرات مدیران تربیت بدنی استان‌ها توسط سعیدلو، اظهار داشت: این تغییرات به روال عادی خود در حال اجراست و یك كار روتین و عادی سازمان تربیت بدنی است، ضمن اینكه در خراسان خیلی‌ها علاقمند به تغییر من بودند كه متاسفانه این موضوع عملی نشد.

وی در خصوص حمایت اسپانسرهای مالی از تیم‌های ورزشی معتقد است كه تا زمانی كه مسوولان استانی روحیه تعاون و همكاری در حمایت از تیم‌ها برای ایجاد نشاط اجتماعی و سلامت و بهداشت روحی و روانی و جسمانی جمعیت استان را نداشته باشند، بخش خصوصی رغبتی برای پا پیش گذاشتن و حمایت از ورزش نخواهد داشت.

داوری خاطرنشان كرد: در این استان فرصت‌های زیادی داریم و همان طور كه تیم‌های آبفا، مخابرات، شهرداری و پگاه در سایر استان‌ها فعالیت می‌كنند در این استان هم می‌توانند فعال باشند اما كار ما از انگیزه دادن به صنایع و ارگان‌ها برای حمایت از تیم‌های ورزشی گذشته و به تكریم و یا تهدید تبدیل شده است، اینجا وقتی می‌خواهیم با مدیران دولتی برای حمایت از ورزش صحبت كنیم، آن‌ها از قبل با هم برای عدم همكاری با ما مذاكره كرده‌اند و نمی‌توانیم كاری انجام دهیم.

تمام هزینه‌های شرکت بانوان در لیگ‌های کشوری را تقبل می‌كنیم

وی در رابطه با حمایت تربیت بدنی از رشته‌های ورزشی و تیم‌های استان،‌ ابراز كرد: در ورزش بانوان با حضور سعیدلو چارت تشكیلاتی ستادی معاونت ورزشی بانوان احیا شده و ما بدون استثنا تمام هزینه‌های بانوان را تقبل می‌كنیم و حتی اعلام كرده‌ایم كه اگر بانوان در لیگ شركت كنند تمام هزینه‌ها را پرداخت می‌كنیم.

مدیركل تربیت‌بدنی استان خراسان رضوی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص مشكلات مالی تیم كشتی استان در لیگ برتر با بیان اینكه تعاونی اعتباری امید باید به تعهداتش در قبال تیم كشتی استان عمل كند، تصریح كرد: مدیران اسپانسر كشتی جلسه‌ای با فخار رییس هیات كشتی داشته و در حال پیگیری‌های لازم هستند و باید به یاد داشته باشیم كه بخش عمده‌ای از حضور اسپانسر در حمایت تیم‌ها، هزینه كردن است و ما هم تا به امروز برای تیم كشتی استان 60 میلیون تومان كمك كرده‌ایم.

وی در خصوص تیم‌های ابومسلم و پیام و حمایت از آن‌ها گفت: در حدی كه وسعم برسد به هر دو تیم كمك می‌كنم و به هیچ كدام علاقه خاصی ندارم چون در مرام من نیست كه بخواهم بر روی یك تیم تاكید كنم و دیدگاهم این است كه همه كمك كنیم و همیت به خرج دهیم و هر دو تیم را حمایت كنیم.

داوری اذعان داشت: با دعوا و خشونت نمی‌توان از كسی كمك گرفت و ورزشكار هم احساسی است اما من از ورزشكاران ناراحت نمی‌شوم و نباید به خاطر حرف یك نفر، یك سیستم را تنبیه كرد.

وی ادامه داد: همه به یاد داریم كه پیش از شروع فصل جدید مسابقات لیگ دسته اول، ابومسلم به چه روزی افتاده بود اما مدیران ابومسلم تیمی را كه حتی یك بازیكن هم نداشت، به خوبی جمع كردند. در استان ما برخی‌ها برای ورزش هزینه می‌كنند اما برای ابومسلم كه یك برند برای استان محسوب می‌شود این كار را نمی‌كنند و این در حالی است كه من به صاحبان سرمایه اعلام كردم كه شما وارد شوید و تیم را اداره كنید و هزینه بدهی‌های گذشته را به ما واگذار كنید.

صعود ابومسلم و پیام اصلا دور از دسترس نیست

وی با اشاره به جایگاه ابومسلم و پیام در جدول رده‌بندی گروه‌های لیگ دسته اول عنوان كرد: فكر نمی‌كردم این دو تیم با فاصله كمی از تیم‌های اول جدول در گروه خود قرار داشته باشند و صعود ابومسلم و پیام اصلا دور از دسترس نیست و ما باید به این دو تیم كمك كنیم تا در تصمیم‌گیری‌هایشان فراغ بال داشته باشند.

داوری با بیان اینكه در كنار تیم‌های فوتبال استان به سایر تیم‌های ورزشی استان نیز كمك می‌كنیم، تصریح كرد: در سال جاری به تیم والیبال ابومسلم 165 میلیون تومان، به تیم فوتسال علم و ادب 25 میلیون تومان، به تیم كشتی 50 تا 60 میلیون تومان، به تیم هندبال سبزوار كه از پرسپولیس به ثامن الحجج(ع) تغییر نام داد20 میلیون تومان،
به تیم دو و میدانی بانوان 12 میلیون تومان، به تیم شنا 45 میلیون تومان كمك كرده‌ایم و به تیم‌های بدمینتون و راگبی نیز كمك‌هایی كرده‌ایم و به تیم‌های كاراته و جودو نیز قول كمك 20 میلیون تومانی را داده‌ایم؛ ضمن اینكه به ابومسلم امسال در مجموع 260 میلیون تومان و به پیام حدود 240 میلیون تومان كمك شده است.

وی با بیان اینكه رسالت اصلی من اداره امور ورزش است نه تیمداری و اداره بخش خصوصی، تاكید كرد: من سر تمرین هیچ كدام از تیم‌ها نمی‌توانم بروم، ما باید به تیم‌ها كمك كنیم اما كمك كردن هم اندازه دارد، در حال حاضر حدود 1400 هیات ورزشی در استان داریم كه 700 هیات شهرستانی و مابقی در بخش‌ها و روستاها فعال هستند كه از اینها هم باید حمایت كنیم.

داوری در خصوص پیشنهاد مشهد برای میزبانی مسابقات آسیایی والیبال نیز گفت: همه شرایط برای این میزبانی آماده بود اما مسوولین فدراسیون والیبال اعلام كردند كه كفپوش سالن شهید بهشتی را باید با پاركت موقت عوض كنیم، اما با توجه به اینكه غیر از والیبال دیدارهای تیم فوتسال علم و ادب و سایر مراسم‌ها در این سالن برگزار می‌شود، برآوردن این درخواست مقدور نبود.

نظرات

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.