نامه جمعی از هواداران باشگاه مردمی و پرطرفدار ابومسلم خراسان در خصوص مسائل اخیر باشگاه و درخواست از هواداران

انتشار نامه ای با امضای 12 تن از نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی در خصوص «ضرورت واگذاری مالکیت باشگاه به نیروهای بومی!» هم باعث خرسندی و هم باعث تعجب ما گردید! خرسندی از آن جهت که بالاخره برای یک بار هم که شده، تاریخ ورزش پرطرفدار فوتبال استان پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد اظهار نظر متحد 12 تن از نمایندگان مجلس در خصوص موضوعی مرتبط با ورزش حرفه ای و فوتبال استان بود و این اثبات کننده و نوید دهنده این واقعیت است که این ورزش پرهوادار از منظر نمایندگان محترم استان، دیگر در محاق مشکلات و مباحث سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان قرار نگرفته و تحت الشعاع موضوعات دیگر واقع نخواهد شد و از این پس به امید خدا اگر رتبه اول در صف مطالبات و خواست های مردمی خطه دلاور پرور خراسان رضوی را کسب نکند، لااقل در رتبه آخر هم نیست! لذا برماست که حق شناسی کنیم و تشکر، هم از تهیه کنندگان متن نامه، هم از امضا کنندگان آن بویژه آن دسته از عزیزانی که زیر امضایشان مطلب نوشتند، همچنین از کسانی که این نامه را در رسانه ها انتشار دادند و در نهایت اظهار امیدواری کنیم که انشاءالله نیت های نیک و امیال الهی و خیرخواهی پشت این نامه بوده و از روی دلسوزی، صداقت و با علم و آگاهی و بصیرت نگارش و امضا شده باشد! و اما ذکر این نکات لازم است:...
1) همانطور که می دانید، فوتبال در دنیای امروز، تنها یک رشته  ورزشی نیست! بلکه یک صنعت است، یک شاخه ای از علم است و یک رشته صددرصد تخصصی و بسیار اثرگذار در دیگر موضوعات کلان یک کشور و شاخص های توسعه اجتماعی و اقتصادی، علمی و فرهنگی و سیاسی جوامع است خصوصاً در جامعه جوان ما که همواره مورد غضب دشمنان خدا و ملت و تهاجم فرهنگ منحط غرب بوده است. از این جهت مانند رشته تخصصی پزشکی یا هر رشته تخصصی دیگر، روشن است که باید هرگونه اظهار نظر و دیدگاه یا انتشار هر مقاله و نامه، صددرصد مبتنی بر «نه تنها آگاهی، بلکه بصیرت» و «نه تنها تحقیق، بلکه راستی آزمایی» باشد! حال سئوال اینجاست که اظهار نظراتی چنین قرص و مستحکم، کلی و مطلق در باب ضرورت بی چون و چرای واگذاری مالکیت تیم به افراد بومی! (البته بر فرض این که این ادعا را بپذیریم که همه گردانندگان و مربیان و بازیکنان فعلی باشگاه غیر بومی اند که چنین نیست!)، آیا از روی آگاهی و بصیرت و تحقیق و راستی آزمایی است؟ اساساً چه تحقیق و پژوهش علمی و میدانی پشتوانه آن است که نمایندگان محترم با تکیه بر مستندات و آمارهای تخصصی آن به چنین نتیجه ای رسیده اند؟ آیا این حق ما هواداران پرطرفدارترین تیم مردمی شرق کشور نیست که برای رشته ای که برگزاری فقط یک مسابقه آن نیازمند تشکیل «شورای تأمین استان» و اتخاذ تصمیمات و ملاحظات بعضاً امنیتی است، از دلایل، مآخذ و منابعی که باعث این اظهار نظر صددرصد تخصصی و مطلق شده، مطلع باشیم؟

2) جالب آن که با نگاهی گذرا به آرشیو مطبوعات ورزشی استان و مرور اظهار نظرات مسؤولان مرتبط، خبرنگاران و حتی برخی از نمایندگان عزیز در می یابیم که اتفاقاً بر خلاف نظر قاطع شما بزرگوران، باشگاه ابومسلم خراسان و تیم فوتبال آن غالباً در دوران مدیریت چهره های غیر بومی استان به نتایج ارزشمند و بعضاً طلایی خود دست یافته، نه در دورانی که میان مدیران به اصطلاح بومی دست به دست گشته است! مگر نه این است که دوران مدیریتی «سردار ملاحی» را طلایی ترین دوران رشد و تعالی باشگاه ابومسلم بر می شمرند؟ مگر در زمان آقای شفق که به پایان دوران مالکیت نیروی انتظامی بر این باشگاه مردمی نیز مبدل شد، ابومسلم به مقام برترین تیم شهرستانی لیگ برتر نائل نشد؟ مگر در این دوران نبود که بازیکنان ارزشمندی از خطه خراسان رضوی تحویل ورزش فوتبال حرفه ای کشور گردیدند؟ و برعکس آن به استناد مصاحبه ها و اطلاعات مندرج در سایت رسمی باشگاه یا افشاگری های مطبوعات، در دوران کدام مدیریت و مالکیت، رضایت نامه سفید امضا به بازیکنان فوتبال تیم ـ که سرمایه های اصلی یک باشگاه قدیمی به شمار می آیند ـ داده شد تا آنان به سرعت تیم را ترک کرده و در نتیجه تیم به دسته پایین تر سقوط کند؟ آیا این اتفاق نامبارک و معنا دار و اتفاقاتی شبیه آن مانند صدور رضایت نامه جعلی با مهر و سربرگ واقعی باشگاه به بازیکن پاکستانی تبعه انگلستان و فراهم ساختن خروج سریع وی از کشور و یا دریافت وام های آنچنانی و ماندن انبوهی از طلبکاران روی دست باشگاه که باید از محل این وام ها طلب هایشان را دریافت می کردند و الان معلوم نیست این پول های هنگفت در کجا و چگونه هزینه شده و آیا اساساً هزینه شده یا نه؟ در دوران کدام مدیریت رخ داده است؟ به راستی که اگر دخالت به موقع آقایان دکتر صلاحی استاندار ورزش دوست و هوشمند استان و همچنین درایت و تدبیر سکان دار ورزش استان آقای افشین داوری نبود، با این عملکرد سیاه آقایان، تیم محبوب ابومسلم به جای باقی ماندن در دسته یک، قطعاً به دسته  دو سقوط می کرد که همانا خواست قلبی این مدعیان سینه  چاک نیز همین بود که بحمدلله چنین نشد و نخواهد شد!

3) عزیزان ما، همانطور که بهتر از ما مستحضرید، امروزه ورزش فوتبال در دنیا حد و مرز جغرافیایی نمی شناسد! جهان و قاره و منطقه و کشور همه برای او یکی است! مرزهای قاره ای و کشوری برای آن بی معناست تا چه برسد به مرزهای استانی و شهری! در این رشته و تخصص همچون سایر رشته های علم و صنعت، «شایسته سالاری» ملاک است نه «بومی سالاری»! چون شما بزرگواران در نامه خود به موضوع «ورزش حرفه ای» اشاره فرمودید، از این جهت طرح این موضوع باعث تعجب مضاعف ماست که امروزه نه تنها در این گیتی پهناور بلکه در کشور خود ما بسیاری از بازیکنان و لژیونرها در تیم های کشورهای دیگر حضور دارند و بسیاری از بازیکنان خارجی و سیاه چهره در تیم های فوتبال باشگاه های لیگ برتر و دسته یک و حتی دسته دوی ما بازی می کنند! امروزه مالک تیم چلسی آقای «ابراهیم ویچ» از بلوک شرق وارد تیم های غربی می شود و حتی بسیاری از بازیکنان برای حضور در تیم های ملی، ترک تابعیت خود کرده و گذرنامه ملی و شناسنامه شهروندی خود را باطل می کنند! نه تنها در سطح بازیکنان بلکه در سطح مالکان و مدیران تیم های بزرگ، سرمربیان، مربیان و کادر فنی و همه و همه و هر لحظه این تغییرات و جابجایی ها به راحتی و بدون ایجاد حاشیه و سرو صدا صورت می گیرد چون اساساً نگاه فوتبال، نگاه تغییر محور است و برای ماندن در پله اول نگاه مخاطبان میلیونی و بلکه میلیاردی خود در فضای رسانه و تلویزیون جهان و بلکه اقتصاد ورزش، مجبور به تحول و جابجایی های مکرر و جذب بهترین هاست هرچند اگر عضو آن ملت و شهر و منطقه هم نباشند! همچنان که در تیم های فوتبال کشور خود ما نیز چنین است و دست اندرکاران تیم ها اعم از مدیران و مربیان و کادر فنی و بازیکنان در هر فصل جابجا می شوند مانند آقایان شفق در تراکتور سازی و یا عابدینی در داماش گیلان یا هدایتی در استیل آذین. حال بماند که در اتفاقی بسیار نادر و در گذشته ای نچندان دور، در همین استان عزیز ما یک کارخانه بزرگ اقتصادی متقبل هزینه های تیم فوتبال استانی دیگر می شود که ای کاش آن موقع شاهد نگارش این نامه با امضای شما دوازده بزرگوار بودیم!

4) ذکر این نکته قابل توجه است که شما منتخبان مردم فهیم استان با این کارنامه خوب خدمتگزاری و سوابق درخشان ولایتمداری و هوشمندی سیاسی، قطعاً از روی دلسوزی و دغدغه تعالی ورزش به نگارش و امضای این نامه روی آورده اید اما در این برهه و زمان بسیار حساس، این اقدام متأسفانه شائبه و بوی حمایت و طرفداری از کسانی را به خود گرفته که متأسفانه در جریان فتنه انتخاباتی سال 88، حامی سرسخت جریان سبز و  سینه چاکان سران فتنه موسوی و کروبی بودند و اکنون نیز هستند! لذا تقاضا داریم نمایندگان محترم با توجه به قصد و نیت خود، جلوی هرگونه سوء استفاده و بهره برداری سیاسی را گرفته چرا که این افراد با مصادره این نامه به نفع خود، بی شک خواهان القای این نکته هستند. هرچند به ما هم باید حق بدهید که از نمایندگان خود بپرسیم ضرورت «واگذاری تیم به نیروهای به اصطلاح بومی!» چرا سال گذشته احساس نشد و نمایندگان محترم وارد این صحنه نشده و سکوت اختیار کردند؟!

5) و تعجب دیگر آن که این احساس ضرورت ها در حالی مطرح می شود که تمام تلاش و مساعی مدیریت فعلی باشگاه ابومسلم خراسان طی این هشت – نه ماه گذشته از زمان تحویل تیم از استانداری بر آن بوده تا ضمن بهره مندی از تمامی ظرفیت های موجود در سطح کشور برای اعتلا و رشد باشگاه و تیم فوتبال آن، محوریت و اصالت را به استفاده از «نیروهای بومی» اعم از سرمربی و مربیان، کادر فنی و کادر اجرایی و در نهایت بازیکنان دهد. ضمن آن که خوشبختانه سکوت رسانه ای حاکم طی ده روز گذشته، فضای آرام و نسبتاً مناسبی را برای جذب بازیکنان شایسته از سراسر کشور برای مدیران باشگاه فراهم کرده بود که متأسفانه اکنون با انتشار این نامه، این فضا ملتهب و بحرانی شده و در این زمان کوتاه تا پایان تاریخ جذب بازیکنان، افسوس که برخی امیدها از حضور شایسته ها در تیم فوتبال ابومسلم کمرنگ شده است.

در پایان یادآور می شویم:
1) ما به عنوان هواداران و دلسوزان باشگاه قدیمی و کهن ابومسلم خراسان مانند سایر تیم های استان های دیگر بر این اعتقادیم که حقیقتاً برای ما اعتلای فوتبال استان بویژه تیم مردمی فوتبال ابومسلم مهم است نه این که مالک باشگاه فردی بومی باشد یا نباشد! واقعا اگر نمایندگان محترم فکر می کنند فرد بومی لایقی هست که از این آزمون مهم سربلند بیرون بیاید، ما هم حاضریم از وی حمایت کنیم ولی باید اذعان کنیم که «آزموده را آزمودن خطاست!».
2) ما هواداران ضمن تشکر و حمایت قاطع از جناب آقای «آرین منش» نماینده محبوب فرهنگی و ورزش دوست استان که چند ماه اخیر چه در موضوع پیام و چه ابومسلم، حضوری فعال و جدی داشتند همچنین از دیگر نمایندگان محترم استان، تقاضامندیم ترتیبی اتخاذ فرمایند تا امسال با اختصاص بخشی از بودجه فرهنگ به باشگاه ابومسلم خراسان، تلاش کنند تا حداقل قسمتی از بدهی های گذشته باشگاه که میراث مدیریت سوء همین مدعیان فعلی است، پرداخت شود. شاید در جوی آرام و فضایی با آرامش و با حمایت جنابعالی که به تبع آن حمایت صنعت و اصناف را نیز به دنبال خواهد داشت، با همدلی و صفا و یکدلی بتوانیم شاهد رشد و شکوفایی ابومسلمی قوی و نیرومند باشیم.
3) این نامه که در واقع یک طومار الکترونیکی است، توسط جمعی از هواداران باشگاه ابومسلم تهیه شده و از سایر هواداران می خواهیم تا با درج نظراتشان ذیل همین پست، مطلب بگذارند و از رسانه ها خصوصاً رسانه های استان می خواهیم نسبت به انعکاس این نظرات و دیدگاه ها، ایفای نقش نمایند.

به امید روزی که شاهد رشد و تعالی فزاینده و روز به روز باشگاه با سابقه ابومسلم خراسان در سایه همدلی و همراهی همه مسئولان و مربیان و بازیکنان و دلسوزان باشگاه باشیم که بدیهی است جز با توجه به اصل و متن و دوری از فرع و حاشیه حاصل نمی شود.

والسلام

نظرات

 1. ولا با این همه دشمنی که تیم عباسی و دارو دسته اش دارن نسبت به باشگاه ابومسلم بخرج میدن، آدم می مونه که دم خروسشون رو باور کنه یا قسم حضرت عباسشون رو!
 2. درود وسلام به عاشقان ابومسلم مرسی ازاین همه نظری که گذاشتن ایول اگه همیشه برای ابومسلم ارزش قائل بشیم ابومسلم صددرصد لیگبرتری میشه به عنوان یک عاشق ابومسلم که همه جوره از حواشی این تیم با خبر بودم می خواستم هوداران واقعی تیم رو درمورد مالکیت روشن کنم اولا این یه بازی که توسط بنی اسد چینده شده وعباسی یک نوکری بیش نیست واین افراد دوست دارن مثل گذشته ازکنار تیم چیزی گیرشون بیاد مثلا زمان بنی اسد 3میلیارد برای ابومسلم از موسسه مالی میزان وام گرفتن که همه رو زدن به جیب درهمن فصل اخری که ابومسلم دریگ برتر بود وتیمرو بنی اسد وقاسمی بستن 14بازیکن از ابومسلم جدا شدن وفقط شهاب گردان برای دریافت رضایت نامه 250میلیون به باشگاه داد شما در نظر بگیرد چقدر پول به جیب این نامردها رفته حتی یک ریال هم برای ابومسلم خرج نکردن تاتیم دست زمان رسید هرچند مالکیت وفایی هم بدون مشکل نبوده ولی از عباسی خیلی بهتره اگه تیم بیفته دست عباسی اینده پیام درانظار ابومسلم هستش امیدوارم هواداران همیشه اینقدر فعال باشن ونظر بدن
 3. از نماینده های مجلس انتظار داریم که تا می تونن به باشگاه هایی مانند ابومسلم و پیام کمک کنند تا از استان خراسان یک نماینده لااقل در لیگ برتر کشور داشته باشیم
 4. خیلی خوشحالم که میبینم هواداران از سرتاسر سرزمین پهناور خراسان کبیر میان اینجا و نظر میدن ;
  از مسئولان ابومسلم و یا از کسانی که تواناییشو دارند خواهش میکنم انجمن گفتگوی ابومسلمیها رو راه اندازی کنند! اینجوری دیگه ماها مجبور نیستیم تو انجمنهای بیگانه فعالیت کنیم!!!
 5. وقتی تیم ملی ایران در رده پنجاهم جهان و اسپانیا در صدر هست و ما نسبت به گذشته دو پله سقوط کردیم، دیگه صعود نکردن ابومسلم به لیگ برتر با این شرایط فوتبال کشور و مشکلات بخش خصوصی دور از انتظار نبود. همین که تو لیگ یک موندیم و امسال فرصت تلاش بیشتر برای صعود داریم باید خدا رو شکر کنیم.
 6. نماینده ها برای خودشون گفتن. مهم اینه که اینا هیچ موقع به فکر ابومسلم نبودن که حالا بخوان باشن الانه هم حتما نزدیک انتخابات شده و یاد ابومسلم افتادند; بعداز انتخابات هم میرن دنبال کار خودشون و کسی جز همین دلسوزان ابومسلم نمی مونه
 7. سلام فصل قبل که گذشت لااقل لطفا برای بازیهایه ابومسلم تبلیغات واطلاع رسانیرا در سطح شهر بیشتر كنید.
 8. اقا دكتر وفای بنده به عنوان طرفدار 30 ساله ی ابومسلم فقط یك نفر را منجی ابومسلم می دانم و ان عاشق واقعی ابوسلم اكبر میثاقیان است.
 9. با سلام خدمت بازیكنان و مربیان و تمام اعضای تیم فوتبال ابومسلم خراسان و عرض خسته نباشی من به عنوان یكی از جند هزار نفر طرفدار ابومسلم از شما مسولان ابومسلم تشكر میكنم و امیدوارم با بازیهای خوبی كه انجام میدین در این فصل جدید تیم محبوبمان رو در لیك برتر ببینیم.
 10. با عرض سلام و خسته نباشید از مسولین تقاضا دارم بازیکنانی که برای فصل بعد گرفته شده لطفا اطلاع بدن با تشکر. از آقای وفایی هم برای زحماتش ممنونیم
 11. با عرض سلام به دستندرکاران باشگاه بزرگ ابومسلم از شما تقاضا دارم که اگر امکانش هست مسابقه ای برای هواداران راه اندازی کنید و جایزه بزارید تا همه هواداران جمع بشن. ممنوتون میشم. به امید بازگشت ابومسلم به لیگ برتر یاعلی مدد
 12. عشقست علی حنطه زنده باد وفایی زنده باد بازیکنان با تعصب ابومسلم زنده باد هیت عامل که ما طرفداران و خوشحال میکنن یا علی مدد
 13. هرچند وضع مالی آقای وفایی خوبه ولی باید دنبال اسپونسر باشید مخصوصا این کارخانه های استان مانند توس چینی یا همین پدیده شاندیز که بیان و از تیم استان حمایت کنن تا به وضعیت پیام دچار نشیم
 14. به آقای دکتر بگید لطفا که تیم والیبال رو ول کنه و فقط بچسبید به همین فوتبال تا به جایی برسه. برای ما هوادارا فوتبال مهمه نه والیبال و هندبال
 15. به نظر من اصلا کلاس و مطانت و وقار آقای وفایی و طرز صحبت کردنش نشون میده که اولاً ورزشی هست و عین عباسی از ساختمان سازی نیومده به ورزش یا از بنی اسد که از تو سپاه اومده اینجا و دیگه این که توان مالی تیمداری رو داره و نیازی هم به اسم و رسم باشگاه نداره این هم که گفته سهام باشگاه رو میخواد به هواداران بده خیلی کار خوبیه البته اگه این آقایون بذارند
 16. من که میدونم امسال هم باز سر زمین بازی مشکل پیدا میکنیم; از الان معلوم کنید که بازیها رو تو زمین تختی برگزار می کنین یا تو زمین ثامن شاندیز و اگه اونجا میخواهید بزارید بازیها رو حتما فکر اتوبوسش رو بکنید ما حاضریم پولشو بدیم ولی از شهرداری منت نکشید که از دست شهرداری عصبانی هستیم. فقط مشکی
 17. حالا که شبکه خراسان 24 ساعتی شده آقای وفایی و استانداری باید با صداسیمای خراسان صحبت کنه که دیگه همه بازیهای ابومسلم رو پخش کنن مثل اصفهانی ها و شیرازی ها
 18. عباسی و بنی اسد اگه تیمداری بلد بودن، که ابومسلم به این وضعیت نمی افتاد. مهدی زمان هم هرچند پول زیادی خرج کرد ولی نتونست وضعیت تیم رو سروسامان بده. بازم به دکتر وفایی که یه ثبات و آرامشی به تیم آورد البته اگه این اقایون بذارن
 19. همین که استانداری پشت باشگاه و تیم هست کلی خیال ما هواداران مطمئنه و انشاا... فصل بعد تو لیگ برتریم با مدیریت دکتر وفایی
 20. واقعا ابومسلم به عنوان نماد ورزش شرق ایران اوضاع اسفباری رو داره نمیدونم چرا مشکلاتمون حل نمیشه؟ اون از وضع پیام که بلا تکلیفه ، اینم از ابومسلم این جناب وفایی هم همچین کار خاصی نکرد پارسال!! اگه بخواد همینجوری مدیریت کنه تا ۱۰ سال دیگه هم دسته یکی میمونیم!!! این فصل بیشتر زحمتها پای استانداری بود; اگه وفایی میخواد ادامه بده باید یه تکونی به خودش بده ! اولین کارش هم باید خرید نیکبخت باشه و بعد بره دنبال سرمایه های ابومسلم و خراسان که مایلند تو دسته ۱ بازی کنند بعد بره دنبال بازیکنان غیر بومی و خارجی
 21. من یکی دوماه پیش اصفهان بودم یک روزنامه نبود که مطلب منفی درباره تیمهای فوتبال اصفهانی بنویسه و همشون داشتند دفاع میکردن از سپاهان و اینا. اینقدر برای ابومسلم دلم سوخت که حساب نداره. از یکطرف سهم خواهی عباسی شده قوز بالای قوز واز طرفی دیگه روزنامه های خراسان و قدس هرچه دروغ و درم که آمار فروششون رو ببره بالا میزنن و به راست و دروغش هم کار ندارن. مگه همین روزنامه خراسان نبود که نوشته بود تیم رو دادن به نیروی انتظامی اونم تو جلسه استانداری؟ در حالی که همش دروغ بود. اینجوری که برای بازیکنها روحیه ای نمی مونه
 22. کسی نیست به این عباسی و بنی اسد بگه که بابا مگه تیم قحتیه که چسبیدید به ابومسلم؟ چند سال دست شما بود چکار کردید؟ مگه شما نمیگید که بعد از کلی ضرب و زور که تیم رو از استانداری گرفتید، میخواهید اونو به نام شهردار مشهد بزنین؟ خب بدون ضرب و زور یه تیم لیگ برتری یا لیگ یکی بخرین و سریع به نام شهرداری بزنین شاید خجالت بکشه و دیگه بابت دو تا اتوبوس قرازه اش از باشگاه پول نگیره!
 23. من تو هتل کار می کنم و اینا پول کرایه اتاق بازیکنانشون رو نداشتن که بدن و هنوز به خیلی ها بدهکارن چطور روشون میشه به باشگاه برگردن! من خودم شاهد بودم که برای 3 میلیون تومان مونده بودن و به ده جا زنگ زدن و آخرش هم گفتند بعدا میاریم میدیم. نماینده هامون این چیزا رو می دونن که دوست دارن این طائفه برگردن باشگاه؟

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30