مالكیت باشگاه به صورت قانونی در اختیار من است و اسناد ثبتی آن تا هفته آینده آماده می‌شود

 دكتر اسماعیل وفایی در اولین كنفرانس خبری باشگاه ابومسلم كه پس از گذشت یك فصل از حضورش در باشگاه ابومسلم برگزار شد، تصریح كرد: در جلسه كمیته پنج نفره ورزش استان كه دو سال قبل در زمان بحران ابومسلم رخ داد، بحث اختلاف آقایان شفق و بنی‌اسد بر سر مالكیت باشگاه بررسی و تصمیم‌ گرفته شد كه مالكیت تیم در اختیار استانداری قرار گیرد و دو طرف دعوا صورتجلسه را در حضور شریفی، رییس كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال امضا كردند و انتقال مالكیت باشگاه توسط فدراسیون فوتبال قطعی اعلام شد.وی ادامه داد: پس از این اتفاق،‌ محمدرضا عباسی كه اكنون ادعای مالكیت دارد و خود هم در آن جلسه بود، مهدی زمان را برای مالكیت معرفی كرد كه مقرر شد منوط به پرداخت تعهدات فصل جاری، باشگاه ابومسلم موقتا در اختیار او قرار گیرد اما در صورتی كه تیم در لیگ‌برتر ماند و مشكلاتش حل شد انتقال باشگاه به صورت دائم به مهدی زمان قطعی شود...
 

 

مالك باشگاه ابومسلم خراسان رضوی خاطرنشان كرد: مهدی زمان مالكیت تیم را تا آخر فصل بر عهده گرفت اما تیم سقوط كرد و مهدی زمان اعلام كرد كه توان ادامه كار ندارد و مالكیت به استانداری بازگشت و 20 روز مانده به آغاز مسابقات لیگ دسته اول، دوباره مشكل مالكیت پیش آمد، ضمن اینكه تیم تعلیق هم بود و كل بدهی داشت و ممكن بود به لیگ دسته دوم سقوط كند.

 

وی افزود: در این شرایط با مشورت مدیركل تربیت بدنی استان مالكیت باشگاه به من داده شد که البته من برای قبول كار دو شرط داشتم؛ ایجاد هماهنگی و همدلی در استان برای كمك به ابومسلم و اینكه تكلیف بدهی‌های تیم مشخص شود.

 

روزی كه به این تیم آمدم هیچ چیز از ابومسلم به غیر از یك نام وجود نداشت

 

وفایی تاكید كرد: روزی كه كار را شروع كردم 19 روز به آغاز لیگ دسته اول مانده بود كه ناصر شهسواری به عنوان مدیرعامل كارش را شروع كرد و مهمترین كار یعنی بستن تیم بر عهده شهسواری قرار گرفت و از زمانی كه كار را در باشگاه شروع كردم به واسطه بدهی‌های گذشته و همین بحث مالكیت هر روز در باشگاه تنشی به وجود می‌آمد.

 

وی افزود: در حالی كه زمانی برای آماده سازی تیم نداشتیم وقتی برای رفتن به دنبال كارهای ثبت اسناد مالكیت باشگاه نداشتیم و تمركز ما تنها بر حل مشكلات تیم بود تا بتواند در مسابقات شركت كند و اولین هدف ما بستن تیم و جلوگیری از سقوط به دسته دوم بود.

 

وی خاطرنشان كرد: روزی كه من به این تیم آمدم هیچ چیز از ابومسلم به غیر از یك نام وجود نداشت و هیچ كس هم برای قبول مسوولیت نیامده بود و آقایان گذشته نیز حاضر به بازگشت نبودند، اگر من هم نیامده بودم، همین تیم امروز هم تشكیل نمی‌شد و تیمی كه در روزهای آخر بسته شد، تا آخرین دقایق برگزاری مسابقات امید به صعود داشت.

 

بنی اسد حواسش باشد كه ممكن است متهم به فروش مال به دو نفر شود

 

مالك باشگاه ابومسلم خراسان رضوی با اشاره به ادعای بنی اسد، مالك سابق باشگاه مبنی بر این كه تنها 17 درصد سهام باشگاه را در اختیار داشته و آن 17 درصد را به استانداری واگذار كرده است، تصریح كرد: این فرد مدعی است تنها 17 درصد سهام را واگذار كرده اما چطور پس از توافق در استانداری و امضاء صورتجلسه واگذاری باشگاه به استانداری، در حالی كه مدعی است فقط مالك 17 درصد باشگاه است، 100 درصد سهام آن را را در دفتر ثبت اسناد به نام محمدرضا عباسی كرده است، این آقا حواسش باشد كه ممكن است متهم به فروش مال به دو نفر شود.

 

وی خطاب به خبرنگاران حاضر در جلسه گفت: چرا نمی‌روید از آقایانی كه در جلسه كمیته 5 نفره بودند و پای صورتجلسه را امضا كردند و امروز ادعای مالكیت دارند سوال كنید؟

 

به دنبال قهرمانی در جام حذفی هستیم

 

مالك باشگاه ابومسلم در ادامه در خصوص برنامه‌هایش برای تیم در فصل آینده تصریح كرد: برنامه‌هایی برای آینده داریم كه قطعا بهتر از برنامه‌های سال قبل است زیرا روزی كه مالكیت را قبول كردم ریسك كار 70 درصد بود و زمانی برای برنامه‌ریزی دقیق نبود اما امروز به اندازه كافی زمان داریم و با اقتدار كار خواهیم كرد.

 

وی افزود: با بهترین كیفیت برای سال بعد برنامه‌ریزی كرده‌ایم، سال گذشته هیچ چیز نداشتیم اما امسال هم مالكیت دست ماست و هم زمان برای كار داریم و امیدواریم به اهدافمان كه یكی از آن‌ها صعود به لیگ برتر است برسیم، ضمن اینكه در سال آینده نگاه ویژه‌ای به جام حذفی خواهیم داشت و امیدواریم بتوانیم اولین تیم دسته اولی باشیم كه قهرمان جام حذفی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: امسال از وجود كسانی بهره‌مند خواهیم شد كه می‌توانند كمك زیادی به ابومسلم بكنند و برنامه‌های خوبی برای رسیدن به موفقیت داریم كه به زودی اعلام خواهیم كرد.

 

برای انتقال سهام تیم به هواداران برنامه داریم

 

وفایی با بیان اینكه برای انتقال سهام تیم به هواداران برنامه داریم، تصریح كرد: واگذاری سهام به هواداران را امسال حتما دنبال خواهیم كرد زیرا كه مالكین اصلی تیم هواداران هستند، هوادار از نگاه ما با ثبات‌ترین سرمایه‌های باشگاه هستند و بخش عمده سهام تیم به آن‌ها واگذار خواهد شد كه با این كار ظرفیت مالی خوبی برای باشگاه ایجاد خواهد شد.

 

وی تصریح كرد: اگر انبوه هواداران تیم مالك آن شوند امكان اداره باشگاه وجود خواهد داشت، بر اساس برنامه‌ ما مجموعه استان به همكاری دعوت می‌شوند و به جای یك نفر، سهام باشگاه به یك مجموعه واگذار خواهد شد تا تصمیم‌گیری جمعی باشد.

 

همین قدر كه با مصاحبه نكردن حاشیه درست نكردم، كافی است

 

مشاور استاندار خراسان رضوی در پاسخ به سوالی در خصوص عدم حضورش در رسانه‌ها در یك سال گذشته نیز گفت: همین قدر كه با مصاحبه نكردن حاشیه درست نكردم، كافی است، در این مدت چیزی از من نشنیدید اما برای پاسخگویی، سخنگو انتخاب كردم و او همواره در دسترس و پاسخگو بود، همین امروز هم یك نفر ادعای مالكیت دارد، اگر من هم می‌خواستم حرفی بزنم، با هر مصاحبه‌ام حاشیه‌ای برای تیم درست می‌شد.

وی افزود: امسال تنها سالی است كه بدهی‌های ما به سال آینده موكول نمی‌شود در حالی كه ما هنوز از سال 84 بدهی داریم؛ چرا نمی‌روید از مالكان و مدیران تیم از سال 84 به بعد بپرسید كه چرا هنوز بدهی‌هایشان را پرداخت نكرده‌اند؟ چرا نمی‌پرسید پول‌هایی كه در این سال‌ها گرفته‌اند كجا رفته است؟

 

خبرنگاران پیاز داغ حاشیه‌ها را با بحث مالكیت زیاد می‌كنند

 

وفایی در خصوص بدهی‌های تیمش تاكید كرد: طبق برآورد ما تیم 7 میلیارد تومان از سال‌های قبل بدهی دارد اما كمیته انضباطی فدراسیون مدعی است این رقم معادل 14 میلیارد تومان است، زمانی كه تیم را تحول من دادند هیچ چیز نداشت، اگر دنبال روشنگری هستید از گذشتگان بپرسید اموال باشگاه چه شده است، 14 ماشین ابومسلم كجا رفته، این بدهی‌ها از كجا آمده و این پول‌ها كجا خرج شده است، اما در عوض شما خبرنگاران امسال كه تیم حاشیه نداشت، پیاز داغ حاشیه‌ها را با بحث مالكیت زیاد می‌كنید.

 

مالك باشگاه ابومسلم خراسان رضوی خطاب به خبرنگاران گفت: تیمی كه ابتدا فصل هیچ چیز نداشت به جای همراهی هر روز برایش اخبار منفی چاپ می‌كنید.

 

وی افزود: تكلیف مالكیت توسط یك قاضی، یعنی دكتر شریفی یك بار برای همیشه روشن شده است و كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای قطعی در این خصوص صادر كرده است، چرا از زمانی كه ما به باشگاه آمدیم این حرف‌ها شروع شد؟

 

وفایی در خصوص پرداخت حقوق بازیكنان تیم ابومسلم نیز گفت: ما طبق قراردادها حقوق بازیكنان را پرداخت كرده‌ایم، تاكنون برخی از بازیكنان 70 درصد و تعدادی دیگر 60 درصد حقوق خود را گرفته‌اند و یك قسط 10 درصدی دیگر تا ماه آینده پرداخت خواهد شد و 20 درصد انتهایی قراردادها هم برای تسویه حساب و انتقال بازیكنان باقی خواهد ماند.

 

هر كس که تاکنون یك هزار تومانی به ابومسلم كمك كرده است، اعلام كند

 

مشاور استاندار خراسان رضوی در پاسخ به سوالی در خصوص كمك‌های استانداری به باشگاه ابومسلم تاكید كرد: هر كسی که تاکنون یك هزار تومانی به ابومسلم كمك كرده است، بیاید اعلام كند؛ هیچ كسی به ما كمك نكرده اما باشگاه در این مدت با اقتدار كار خود را  انجام داده است و تنها استانداری 20 میلیون تومان به ما كمك كرده است.

 

وفایی با گلایه از انتقادات رسانه‌ها به عملكردش خطاب به نمایندگان آن‌ها گفت: هر كسی كه قلم در دست دارد اگر بدون تحقیق چیزی بنویسید، باید در این دنیا و آخرت پاسخگو باشد، اگر در این مدت مصاحبه‌ای نكردم برای این بود كه حرفی برای گفتن نداشتم و این چه اشكالی دارد كه به خاطر به حاشیه نرفتن تیم از مصاحبه كردن خودداری كرده‌ام.