قائم مقام باشگاه پیام خراسان : چرا مانند سایر استان‌ها، صنایع كمكی به ورزش استان نمی‌كنند؟

قائم مقام باشگاه پیام خراسان با اشاره به مشكلات مالی تیم‌های فوتبال استان گفت: با بضاعتی كه داشتیم و معضلاتی كه پیام با آن روبه‌رو بود، در این فصل موفق بودیم. عباس فلاح در میزگرد بررسی مشكلات فوتبال استان خراسان رضوی در ایسنا، اظهار كرد: تربیت بدنی به عنوان مجری و اجرا كننده نمی‌تواند كمك زیادی به ما بكند، اما چرا مانند سایر استان‌ها، صنایع استان خراسان رضوی كمكی به ورزش نمی‌كنند؟ چرا مسوولان دیگر نهادها  و ارگان‌ها كمك نمی‌كنند؟ آیا بدهی سال‌های گذشته را مدیران جدید باید بدهند؟ وی ادامه داد: آرین‌منش، نماینده مردم مشهد در مجلس قول داد كه 350 میلیون تومان از استانداری برای كمك به باشگاه پیام به حساب تربیت‌بدنی واریز خواهد شد، اما این صحبت‌ها فقط برای تغییر افكار عمومی است، آیا پیگیری كردند كه این بودجه آمد یا خیر؟ فلاح با بیان اینكه نباید تیم‌های خودمان را با تیم‌های استان‌های دیگر كه از وجود اسپانسرهای قوی بهره می‌برند، مقایسه كنیم، تصریح كرد: به نظر من با بضاعتی كه داشتیم و همچنین معضلاتی كه پیام با آن روبه‌رو بود، در این فصل موفق بوده‌ایم....

وی ادامه داد: تا هفته بیست و سوم فصل، اصلی‌ترین كاندیدای سقوط بودیم اما با اعتماد به مربیان بومی توانستیم پیروزی‌های پی ‌در پی كسب كنیم.

 

قائم مقام باشگاه پیام خراسان با اشاره به مشکلات تیم فوتبال پیام خراسان و کسر امتیاز از این تیم اظهار كرد: این 3 امتیاز را به ناحق از ما كم كرده‌اند زیرا بدهی باشگاه طی چند مرحله پرداخت شده است و با طلبكاران تیم كاملا تصویه حساب كرده‌ایم و فقط دو مورد نسبت به لیستی كه كمیته انضباطی داده است، تفاوت وجود دارد. نعمت‌پور و عباسی شاكی‌های جدیدی هستند كه ارتباطی به لیست قبلی ندارند و در واقع طلب‌های گذشته پرداخت شده و چیزی از لیست قبلی كه فدراسیون به آن استناد می‌كند، باقی نمانده است.

 

وی به نقش رسانه در ورزش اشاره و تصریح كرد: روزنامه‌های شهر ما پیش از تایید شدن خبر سقوط پیام، با تیتر بزرگ نوشتند "پیام سقوط كرد" در حالی كه با خط بسیار كوچك در متن خبر نوشته بودند البته هنوز این خبر تایید نشده است، اینگونه اخبار خود تاثیر بسیار زیادی در روند اتفاقات خواهند داشت. این در حالی است كه رسانه‌های استان آذربایجان شرقی در آن زمان، برگشت تیمشان و سقوط پیام را جشن گرفته و متاسفانه باز می‌بینیم كه مجری برنامه ورزشی استان خبر قطعی سقوط پیام را اعلام می‌كند، در حالی كه كفاشیان، رییس فدراسیون فوتبال در پایان سخنانش در برنامه ورزش خراسان رضوی در سیمای استان به این موضوع اشاره كرد كه در صورت ارائه مستندات به كمیته انضباطی، می‌توان در این رای تجدید نظر كرد.

 

فلاح با بیان اینكه كاش در طول فصل از این جلسات بررسی مشكلات بیشتر باشد، گفت: اكنون باید همه این حرف‌ها كنار بگذاریم و سعی كنیم تا 3 امتیاز را به تیم برگردانیم.

 

وی با بیان اینكه هنوز فرصتی برای برنامه‌ریزی جدید تیم نداشته‌ایم، افزود: اگر بتوانیم تیم را حفظ كنیم و چند نیروی جدید به آن اضافه كنیم، تلاشمان را برای صعود به لیگ برتر آغاز خواهیم كرد؛ اگر مشكل كسر 3 امتیاز حل شود، با كمك مسوولان و اهدافی كه داریم می‌توانیم صعود كنیم.