در آخرین نشست اعضای هیات ر ئیسه سازمان لیگ آزادگان : هر تیم می تواند قرارداد 3 بازیکن را فسخ کند

در آخرین نشست اعضای هیات ر ئیسه سازمان لیگ آزادگان تصمیمات مهمی اتخاذ گردید که از این قرار است: *هر تیمی خارج از موعد نقل و انتقالات می تواند یک بازیکن آزاد در اختیار بگیرد. *کلیه تیم ها می تواند در فصل نقل و انتقالات قرارداد سه بازیکن را فسخ کنند و سه بازیکن جدید جایگزین کنند.این جدا از بازیکنانی است که مصدوم می شوند و به طور خودکار با تایید فدراسیون پزشکی از لیست تیم ها خارج می گردند. *یک بازیکن در طول فصل می تواند با دو باشگاه قرارداد قطعی امضاء کند.قرارداد با باشگاه دوم در فصل نقل و انتقالات و بعد از فسخ قرارداد با باشگاه اول امکان پذیر است.پیش از این بازیکن به عنوان یار قرضی به تیم دوم می پیوست. *هر تیم مجاز به عقد قرداد و استفاده از سه بازیکن خارجی است و کماکان جذب دروازه بان خارجی در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاههای کشور آزاد است.......

*یک مربی در طول فصل نمی تواند با بیش از دو تیم همکاری کند و همکاری با تیم سوم تحت هر عنوانی مجاز نخواهد بود.هم چنین مربیان از این پس همانند بازیکنان ملزمند به هیات فوتبال استان حق رشد پرداخت کنند و البته درصدی که از قرارداد مربیان به این مهم اختصاص می یابد ناچیز است.

*تیم ها در شرایطی قادر به صعود به لیگ برتر خواهند بود که علاوه بر کسب قهرمانی در یکی از گروه ها یا موفقیت در بازی پلی آف حداقل های مدنظر afc و سازمان لیگ برتر برای حضور در این بازی ها را برآورده کنند.

*کلیه تیم ها موظفند برای بازیکنان خود کلاس آموزش دوپینگ برگزار کنند و لیست داروهای ممنوعه را در اختیار بازیکنان بگذارند.

*یکی از شروط حضور تیم ها در فصل آتی رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاههای کشور تسویه حساب با کلیه اعضای طرف قرارداد در فصل گذشته و هم چنین نداشتن پرونده انضباطی در کمیته انضباطی است.