سوت آغاز لیگ آزادگان فردا به صدا درمی‌آید، ابومسلم در یزد با فولاد

 ابومسلمی‌های خراسان بالاخره پس از کش‌وقوس‌های فراوان و بالا و پایین‌های متعدد فردا و در چارچوب هفته اول لیگ دسته یک فوتبال کشور موسوم به جام آزادگان از ساعت 16:30 در استادیوم شهید نصیری شهر یزد به مصاف تیم فولاد این شهر می‌روند. دیداری که می‌تواند از جهات مختلفی برای شاگردان علی حنطه حائز اهمیت باشد. سیاه‌پوشان خراسانی در شرایطی پا به اولین میدان مسابقه‌شان در فصل جدید می‌گذارند که اوضاع و احوال حکایت از آن دارد که امسال ابومسلم یکی از مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر است. ابومسلمی‌ها که پیش از آغاز فصل با حواشی متعددی روبه‌رو بوده‌اند حالا امیدوارند تا با دشت اولین سه امتیاز این فصل تا حدود زیادی در مسیر موفقیت حرکت کنند. مسیری که حالا هموارتر از هر زمان دیگری به چشم می‌آید. بازی ابومسلمی‌های خراسان و فولاد یزد بازی افتتاحیه این دوره از مسابقه‌ها نیز به حساب می‌آید. در ادامه گزارشی به بهانه پیش‌بازی فصل جدید لیگ آزادگان را از نظر خواهید گذراند....

 

حنطه: ابومسلم اسفندماه لیگ برتری می‌شود!


علی حنطه سرمربی ابومسلمی‌های خراسان که سال گذشته با این تیم پنجم لیگ شد و از صعود به لیگ برتر بازماند، امسال عزمش را جزم کرده تا هرطور شده نماینده خراسان‌رضوی را راهی لیگ برتر فوتبال کند. حنطه هنوز هم معتقد است که اسفندماه امسال ابومسلمی‌ها می‌توانند جشن صعود زودهنگام به لیگ برتر را برپا کنند. سرمربی ابومسلم خراسان پیش از بازی با فولاد یزد در گفت‌وگو با خراسان گفت: «شرایط تیم بسیار مطلوب است و بچه‌ها سرحال هستند و آماده‌اند تا ان‌شاءا... اولین بازی‌مان را با امتیاز پشت‌سر بگذاریم.» وی با اشاره به تأخیری که در شروع فصل جدید لیگ دسته یک به وجود آمد، اظهار داشت: «همین که بازی‌ها یک مقدار عقب افتاد کار ما را سخت کرد اما به هر صورت باید تحمل کرد.» وی درخصوص شرایط بازیکنان تیمش و مصدومیت یا محرومیت احتمالی آن‌ها اذعان داشت: «خدا را شکر همه بازیکنان‌مان در صحت کامل هستند و آماده‌ایم تا بازی خوبی مقابل فولاد یزد انجام بدهیم.» حنطه گفت: «پای قولم به مردم هستم و اسفندماه ابومسلم را لیگ برتری می‌کنم.» سرمربی سیاه‌پوشان خراسانی که 2 سال است از لیگ برتر فوتبال دور هستند، به حضور اثرگذار حشمت مهاجرانی، پیشکسوت کهنه‌کار ابومسلم در این باشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: «برای من افتخاری است که کنار حشمت مهاجرانی کار می‌کنم. چون تا به حال از نزدیک با ایشان کار نکرده بودم اما الان می‌بینم حشمت مهاجرانی می‌تواند برای صعود به لیگ برتر به تیم کمک کند.» حنطه با تأکید بر حل مشکلات مالی باشگاه تصریح کرد: «تیم ما اولین تیمی بود که رفع تعلیق شد. در حالی که سال قبل دقیقه نود این اتفاق افتاد. تمام بچه‌ها و کادرفنی بابت سال گذشته با باشگاه تسویه‌حساب کردند.» وی در پایان خاطرنشان کرد: «از همه رسانه‌ها، مردم و مسئولان می‌خواهم امسال از تیم ابومسلم حمایت کنند تا دوباره شاهد حضور نماینده استان در لیگ برتر فوتبال باشیم.»

 


تیمورپور: با عبور از سد تعلیق حاشیه‌ها خاموش شد


سخنگوی باشگاه ابومسلم به خراسان گفت: «خوش‌بختانه توانستیم با عبور از سد بزرگ تعلیق بخش اعظمی از حاشیه‌های حول و حوش تیم را خاموش کنیم.» بهزاد تیمورپور درخصوص اولین بازی تیم ابومسلم در فصل جدید لیگ دسته یک و شرایط تیم افزود: «تیم در حال حاضر شرایط مطلوبی دارد و ما از مسئولان فدراسیون خواستیم تاریخ شروع مسابقه‌ها را دیگر عوض نکنند. چون شروع بازی‌ها هرچقدر عقب بیفتد به ضرر باشگاه‌های لیگ دسته یک است.» وی خاطرنشان کرد: «این طوری فردا تیم‌ها مشکلات‌شان را به گردن دیر شروع شدن مسابقه‌ها می‌اندازند.» تیمورپور به حضور حشمت مهاجرانی در تیم اشاره و تصریح می‌کند: «با آمدن حشمت خان مهاجرانی که بعد از 40 سال به خانه خودشان برگشتند، ایشان جلسات خوبی را با کادرفنی برگزار کردند و نظرات‌شان را برای بهبود شرایط تیم مطرح کردند. خوش‌بختانه تعامل خوبی هم بین ایشان و کادرفنی وجود دارد.»

 


مهاجرانی: این تیم پتانسیل لیگ برتری شدن را دارد


مؤسس باشگاه ابومسلم که 40 سال است از خانه اصلی‌اش دور بوده، این روزها به عنوان مدیرفنی ابومسلم به مشهد بازگشته است. حشمت مهاجرانی که 50 سال پیش با برادرانش باشگاه ابومسلم را بنیان نهاد، حالا آمده در این شرایط سخت دست سیاه‌پوشان خراسانی را بگیرد تا شاید این تیم ریشه‌دار خراسانی دوباره به لیگ برتر فوتبال بازگردد. مهاجرانی در گفت‌وگو با خراسان شرایط ابومسلم را این گونه تشریح می‌کند: «میل، انگیزه و فیزیک بدنی خوبی را در میان بازیکنان تیم می‌بینم و معتقدم پتانسیل لازم برای لیگ برتری شدن این تیم وجود دارد.» مهاجرانی می‌افزاید: «البته بازی ابتدای فصل می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.» مهاجرانی در همین چند روزی که از حضورش در مشهد می‌گذرد گام‌های بلندی برای باشگاه ابومسلم برداشته که تلاش برای تأسیس آکادمی فوتبال در مشهد یکی از آن کارهاست. مهاجرانی در این خصوص می‌گوید: «در حال مذاکره با 2 باشگاه بارسلونا و پاری‌سن‌ژرمن برای تأسیس آکادمی فوتبال در مشهد هستیم که اگر این اتفاق بیفتد می‌توانیم به آینده علمی فوتبال در مشهد امیدوار باشیم.»

 


خانی: نام ابومسلم اعتبار لیگ برتری دارد


سعید خانی کاپیتان باسابقه ابومسلم در آستانه شروع فصل جدید لیگ دسته یک فوتبال کشور در گفت‌وگو با خراسان می‌گوید: «بازی اول همیشه حساسیت‌های زیادی دارد. به‌خصوص برای ابومسلم که امسال یکی از مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر است.» وی می‌افزاید: «نزدیک 2 ماه است داریم تمرین می‌کنیم. به نظر من بازیکنان روز به روز دارند با هم هماهنگ‌تر می‌شوند.» خانی درخصوص حمایت‌های استانی می‌گوید: «ما انتظار حمایت نداریم چراکه در استان حمایتی از اطرافیان ابومسلم نمی‌بینم و ابومسلم در واقع تنهاست. خیلی چیزها را باید در بازی ثابت کرد.» کاپیتان ابومسلم در پاسخ به این سؤال که آیا این ابومسلم پتانسیل لیگ برتری شدن را دارد می‌گوید: «حتی اگر ابومسلم بازیکن آن‌چنانی هم نداشته باشد، باز اسم ابومسلم خودش اعتبار لیگ برتری دارد. فکر می‌کنم تیم 70، 80 درصد شانس لیگ برتری شدن دارد.»

 

برش


برنامه‌بازی‌های هفته اول لیگ دسته یک فوتبال کشور به شرح زیر می‌باشد: چهارشنبه 23 شهریور: فولاد یزد - ابومسلم خراسان، گسترش فولاد تبریز - شهرداری بندرعباس، پنج‌شنبه 24 شهریور: مس رفسنجان - پیام مخابرات فارس، اتکای گلستان - شهرداری اراک، صنعت ساری - سایپای شمال، استیل‌آذین سمنان - ایران‌جوان بوشهر، داماش ایرانیان - پیکان تهران، شهرداری یاسوج - ماشین‌سازی تبریز، نیرو زمینی تهران - کاوه تهران، تربیت یزد - نفت مسجدسلیمان، برق شیراز - شیرین‌فراز کرمانشاه، نساجی مازندران - کهر زاگرس لرستان، آلومینیوم هرمزگان - گل‌گهر سیرجان، استقلال صنعتی - پاس همدان.