تقویم فصل جدید بازی های لیگ دسته اول فوتبال كشور - جام ازادگان

براساس این اعلام تقویم لیگ دسته اول به شرح زیر تنظیم گردیده است:

نقل و انتقالات :  2خرداد تا 2شهریور

قرعه کشی اول : 5  تیرماه

قرعه کشی دوم :  25تیرماه

مهلت تحویل مدارک :  ششم شهریورماه

آغاز بازی ها  : 16 شهریور

نیم فصل :  18 آذر تا 4دی ماه

پایان مرحله گروهی : 23اسفند

پلی آف : فروردین 92

سید بندی لیگ دسته اول مشخص شد و بر اساس آن تیم های شانزدهم و هفدهم لیگ برتر که راهی دسته اول شده به عنوان سرگروه گروههای دوگانه انتخاب شده اند.

به این ترتیب شاهین و شهرداری تبریز سرگروه خواهند بود. مس سرچشمه به عنوان دیگر تیم سقوط کرده به همراه بازنده پلی آف هم در سید دوم قرار می گیرند که با توجه به اینکه تیم های همشهری را در یک گروه قرار نمی دهند ایرانجوان با شهرداری همگروه می شود و مس سرچشمه نیز در گروه شاهین قرار می گیرد.پس بدین ترتیب اگر دو تیم بوشهری در پلی آف به هم برسند دربی بوشهر را شاهد خواهیم بود در غیر اینصورت این بازی صورت نمی گیرد.

حضور سه تیم تبریزی دیگر با نام های ماشین سازی ، فولادگستر سهند و گسترش فولاد در جدول بازی ها باعث می شود تا تنها یکی از این سه تیم در گروه شهرداری قرار گیرد و دو تیم دیگر با شاهین همگروه می شوند تا بدین ترتیب در هر گروه دو تیم تبریزی قرار گیرد.هم خانواده بودن دو تیم فولادگستر سبب می گردد تا آنها در دو گروه جداگانه باشند بدین ترتیب که احتمالا گسترش فولاد تبریز در گروه شهرداری می ایستد و لاجرم فولادگستر سهند و ماشین سازی با شاهین همگروه می شوند.

مس رفسنجان هم با توجه به حضور مس سرچشمه در گروه شاهین، در گروه مخالف تیم همشهری خود حضور می یابد و با شهرداری همگروه می شود.

سه تیم دیگر راه یافته به دسته اول که از دسته دوم صعود کرده اند هم به تساوی در گروهها قرار می گیرند. استقلال اهواز،ملی حفاری اهواز و الوند همدان که به همراه فولادگستر سهند صعود کرده اند دو به دو در گروههای دوگانه می ایستند. هر گروهی که استقلال اهواز در آن قرار بگیرد، استقلال صنعتی خوزستان در گروه مخالف آن خواهد بود. گروهی که الوند همدان در آن بایستد پاس همدان در گروه مخالف آن خواهد بود و گروهی که ملی حفاری خوزستان در آن قرار بگیرد نفت مسجد سلیمان در آن قرار نخواهد نگرفت.

تفکیک نساجی و سایپای قائمشهر هم همین گونه است و این دو تیم نیز در دو گروه جداگانه می ایستند.تربیت یزد و فولاد یزد نیز شرایط مشابهی دارند. پارسه تهران و نیروزی زمینی تهران هم در دوگروه جداگانه قرار خواهند گرفت.

مثلا می توان بصورت فرضی 8 تیم گروه شاهین را اینگونه دید: شاهین، مس سرچشمه،فولاد گستر سهند، استقلال صنعتی، پاس همدان،نفت مسجد سلیمان،سایپا قائمشهر، فولاد یزد.تیم های سید مخالف این تیم ها هم با ایرانجوان همگروه می شوند.

برخی تغییرات در این جدول صورت می گیرد و هر گروه هم مرکب از 14 تیم خواهد بود. لازم به توضیح است که این قرعه در صورتی محقق خواهد شد که تیم ها بدهی نداشته باشند در غیر اینصورت ممکن است بازی ها با کاهش تیم های بدهکار، در یک گروه برگزار گردد. / فوتبال جنوب


سرپرست کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال اعلام کرده است: ما برای مسابقات لیگ دسته اول دو زمان را جهت قرعه کشی رقابت‌ها مدنظر داریم که اگر تیم‌هایی بدهکار تا زمان قرعه کشی دوم مطالبات خود را پرداخت نکنند، اجازه حضور در این مسابقات را نخواهند داشت. بدون شک آنچه برای کمیته مسابقات اهمیت دارد، این است که تیمی در رقابت‌های لیگ دسته اول بدهکار نباشد، حتی اگر ممانعت از حضور تیم‌های بدهکار در لیگ دسته اول باعت کاهش تعداد تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها شود.