امروز لیگ یک قرعه کشی می شود ، انتظار هواداران ابومسلم به پایان مى رسد ؟

مراسم قرعه کشی فصل جدید لیگ یک امروز برگزار می شود و طی آن 28 تیم حاضر در این رقابت ها به دو گروه 14 تیمی تقسیم می شوند تا از 23 شهریور رقابت خود را به صورت دوره ای آغاز کنند. در فصل جدید بر خلاف فصل گذشته از هر گروه 4 تیم به دسته پا ئین تر سقوط می کند تا برای دو فصل بعد تعداد تیم ها حاضر در این بازی ها به 26 تیم برسد. هم چنین در فصلی که در پیش است تیم های دوم بعد از بازی با یکدیگر مهیای بازی با تیم چهاردهم لیگ برتر خواهند شد. به عبارت ساده تر سهمیه صعود برای تیم های دسته اولی 5/2 است...

به امید بازگشت مشكى پوشان ابومسلم خراسان به لیگ برتر

هواداران ابومسلم بى صبرانه منتظر بازگشت ابومسلم به لیگ برتر هستند تا دوباره غول هاى فوتبال ایران را از پاى در اورد.

 

مراسم قرعه کشی در حالی برگزار می شود که وضعیت برخی تیم ها مبهم است. نساجی هنوز تمرینات خود را استارت نزده و این به دلیل بدهی است که باشگاه به بازیکنان فصل گذشته دارد. کاوه تهران بعد از خرید امتیاز تیم گسترش سهند هنوز تمرینات خود را آغاز نکرده و زمزمه هایی به گوش می رسد که می خواهد به خرمشهر برود. 

 اما 28 تیم حاضر در فصلی که در پیش است از این قرار است:

1- گسترش سهند(کاوه تهران) 2- ملی حفاری اهواز 3- استقلال اهواز 4- پاس نوین همدان 5- شاهین بوشهر 6 – شهرداری تبریز 7 – مس سرچشمه 8 – ایرانجوان بوشهر 9 – شهرداری بندرعباس 10 – شهرداری اراک 11 – فولاد یزد 12 – ابومسلم مشهد 13 – اتکاء گلستان 14 – سایپا شمال 15- گسترش فولاد 16 – استیل آذین(برق شیراز) 17 – پارسه 18 – مس رفسنجان 19 – ماشین سازی 20 – پاس همدان 21 – نساجی مازندران 22- استقلال صنعتی 23 – شهرداری یاسوج 24 – نفت مسجد سلیمان 25 – گل گهر سیرجان 26 – نیروی زمینی تهران 27 – شیرین فراز کرمانشاه – 28 – تربیت یزد(سنگ آهن بافق)

خب این هم جزء عجایب فوتبال است که تیم های برق شیراز و کاوه تهران بعد از سقوط به لیگ 2 باز هم در جمع تیم های دسته اولی حضور دارند!