رییس هیات فوتبال خراسان رضوی: پیروانی فردی شایسته است ، هر كارى كه از دستم بر بیاید برای ابومسلم انجام خواهم داد.

چمنیان در پاسخ یكی از خبرنگاران در خصوص این موضوع كه آیا قضیه پیشنهاد مربیگری ابومسلم به شما حقیقت داشت یا خیر، عنوان كرد: به هیچ وجه قرار نبود كه به عنوان مربی به ابومسلم بروم، روزی كه با من تماس گرفته شد به من گفته شد كه شما با حضور در ابومسلم اختیار تام خواهی داشت و به اعتقاد من اختیار تام یعنی بستن تیم، انتخاب بازیكن و اینكه من به طور كامل اختیار تیم را داشته‌ باشم اما احساس كردم كه این طور نیست به همین دلیل عذرخواهی كردم.وی افزود: چندی بعد در ساری متوجه شدم كه با غلام پیروانی قرار داد بسته شده است و تبریك گفتم چون به واقع پیروانی فردی شایسته است و هر كار و عملی نیز كه از دست من بر بیاید برای این تیم انجام خواهم داد....

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران تاکید کرد: باید از کار هیاتی فاصله بگیریم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، عباس چمنیان پس از گذشت 37 روز از فعالیت در هیات خراسان رضوی، در اولین نشست خبری این هیات با خبرنگاران، عنوان كرد: پیش از آغاز كار خود عهد بسته بودم كه هر ماه یك بار در جمعی با حضور رسانه‌های استان حضور یابم تا شاهد بررسی و نقد فعالیت‌های هیات توسط اصحاب قلم و رسانه باشم.

وی با بیان اینكه در آغاز هر كاری یكسری فراز و نشیب‌ها و نقاط منفی وجود دارد، ادامه داد: باید قبول كنیم كه وقتی قرار است روی یك صفحه از پیش نوشته شده، ‌چیز دیگری بنویسیم پیدا كردن جای خالی و یا پاك كردن برخی نوشته‌ها سخت خواهد بود.

چمنیان با اشاره به دو هدف عمده هیات در 6 ماه ابتدایی تصریح كرد: اولین هدف آسیب‌شناسی و پیدا كردن راهكار مناسب برای آسیب‌ها و مشكلات است و روشن است كه ماندن در سطح مشكلات كمكی نمی‌كند و گاهی باید در این تنگناها عمیق‌تر شویم و به دنبال علت‌ها بگردیم.

وی افزود: هدف دوم هیات ایجاد بسترهای مناسب برای اجرا و پیاده كردن برنامه‌هاست زیرا برنامه‌های منجر به تحول اجرا نخواهند شد مگر اینكه بسترسازی مناسب در آن صورت گرفته باشد.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی با بیان اینكه در چند ماه گذشته تغییر عمده ساختار نیروی انسانی را داشته‌ایم، ادامه داد: تصمیم گرفتیم پیش از هر تغییری در كل جامعه فوتبال استان، تغییر را از مجموعه هیات آغاز كنیم كه البته اشكالاتی نیز گرفته شد و باید قبول كنیم این موضوع طبیعی است زیرا این دیكته نانوشته است كه غلط ندارد و به همین دلیل مجموعه جدید نیز نیاز به زمان دارد كه جا بیفتد.

تعاملات برون‌بخشی هیات افزایش می‎یابد

وی اظهار كرد: باید بپذیریم كه متفاوت كار كنیم و به همین دلیل نیاز داریم تا تعاملاتی برون بخشی برای جلب حمایت‌های مادی و البته غیرمادی داشته باشیم و در همین راستا جلسه خوبی با شهردار مشهد داشتیم؛ البته قرار نیست در این قضایا یك طرفه برویم و طوری شود كه مدام از شهرداری تقاضای كمك كنیم بلكه اهداف مشخصی برای ما و شهرداری تعریف شده است.

چمنیان ادامه داد: در همین راستا نیز نشستی با آستان قدس رضوی و مجموعه ورزشی قابل اعتنای آن صورت گرفته زیرا آستان قدس فرصت بسیار خوبی است و باید به دنبال این باشیم كه چرا تا امروز این مجموعه عظیم و خوب وارد ورزش استان نشده است؛ همچنین جلساتی نیز با معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان خواهیم داشت تا در زمینه فوتبال پایه بتوانیم از نیروهای با استعداد و امكانات آموزش و پرورش بهره بگریم.

وی با اشاره به اینكه با قرار است جلسه‌ای با مدیركل صدا و سیما خراسان رضوی نیز داشته باشیم، عنوان كرد: طی این جلسه قرار است صحبتی در خصوص انعكاس رویدادها و اخبار ورزش استان و همچنین موضوع پخش مستقیم مسابقات ورزشی داشته باشیم که این موضوع همیشه با چالش روبه‌رو است و امیدوارم به زودی این مسئله حل شود و البته قرار نخواهد بود این كار به صورت رایگان انجام شود.

حلقه مفقوده حضور بخش خصوصی در ورزش اعتماد است

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی حلقه مفقوده حضور بخش خصوصی در ورزش را اعتماد دانست و افزود: برخی حامیان مالی شهر مشهد، تیم‌داری در سطح بالا را قبول نمی‌كنند و از آن فراری هستند البته این مشكل از سوی ما بود كه نتوانستیم اعتماد آنان را جلب كنیم.

ایجاد پایگاه ملی استعدادیابی و آكادمی ملی فوتبال در مشهد

چمنیان همچنین از طرح‌ پایگاه ملی استعدادیابی یاد كرد و گفت: این طرح در برنامه‌های ما تعریف شده است كه بخش‌هایی از آن با همكاری آستان قدس رضوی و شهرداری انجام خواهد گرفت و همچنین آكادمی ملی فوتبال نیز در طرح‌های ما وجود دارد كه آن نیز با همكاری این ارگان‌های صورت خواهد گرفت.

وی افزود: دپارتمان توسعه فوتبال پایه هنوز از نظر ساختار درون سازمانی تعریف نشده است ولی می‌شود بر اساس برنامه‌ریزی‌های مورد نظر آن را پیش ببریم.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی با اشاره به عملیات مصنوعی كردن چمن استادیوم تختی عنوان كرد: تا زمانی كه تیمی در لیگ‌برتر نداشته باشیم، در استادیوم ثامن بازی صورت نخواهد گرفت با این حال به دلیل شرایط مكانی بهتر استادیوم تختی، به عنوان سمبل فوتبال خراسان متاسفانه این استادیوم جایگاه شایسته‌ای ندارد و هیچ چیز آن درست نیست؛ به دلیل برگزاری تعداد زیاد دیدارها در استادیوم تختی تصمیم گرفتیم تا آنجا را چمن مصنوعی كنیم در حالی كه مطمئنا چمن طبیعی از كیفیت بالاتری برخوردار است، همچنین بازسازی وضعیت سكوها، صندلی‌ها، اسكوربرد و رختكن نیز در حال انجام است.

به دنبال یک طرح آبرومند برای استادیوم تختی هستیم

وی ادامه داد: از آنجایی كه این استادیوم آبروی ورزش استان است، به دنبال تعریف یک طرح آبرومند برای آن هستیم که امیدوارم این طرح تا پایان ماه مبارك رمضان قابل عرضه باشد، همچنین تكمیل ساختمان جدید هیات نیز جزو طرح‌های فعلی و در دست كار است كه ساختمان آن تكمیل شده و فضای اطراف آن نیاز به زمان بیشتری دارد و احتمالا بتوانیم در عید سعید فطر آن را افتتاح كنیم.

چمنیان تصریح كرد: از زمانی كه وارد هیات شدم خلا و نبود ضوابط، قوانین و چارچوب كار را احساس كردم زیرا تمام كارها بدون هیچ قانونی انجام می‌شد كه اگر بخواهیم فوتبال ناپاكی نداشته باشیم باید جلوی برخی ناهنجاری و بی‌نظمی‌ها را گرفت.

چمنیان در ادامه گفت: اگر بخواهیم سازمان عریض و طویلی با نام فوتبال خراسان رضوی داشته باشیم نیاز داریم تا قوانین و ضوابط مشخصی وجود داشته باشد، امروز آنقدر فوتسال ما گسترده شده است كه به اعتقاد من نیاز به یك هیات جداگانه دارد زیرا آنقدر ظرفیت در فوتسال ما به تنهایی وجود دارد كه شاید فعالیت آن بیش از 50 درصد فعالیت هیات‌های دیگر باشد.

اگر بخواهیم كار هیاتی انجام دهیم سانتی‌متری تكان نخواهیم خورد

وی تاكید كرد: اگر بخواهیم كار هیاتی انجام دهیم سانتی‌متری تكان نخواهیم خورد، تا نگاهی سازمانی و تشكیلاتی نباشد و قوانینی وجود نداشته باشد، پیشرفت نخواهیم كرد زیرا فوتبالی كه سازمان نداشته باشد، هیچ خروجی نخواهد داشت.

وی در پاسخ به یكی از خبرنگاران در مورد رابطه‌اش با هاشم حسینی، رییس سابق هیات فوتبال عنوان كرد: قبل از انتخابات سه جلسه با هاشم حسینی داشتم و با او همفكری كردم و از آنجایی كه دغدغه هر دو ما فوتبال بود توانستیم به نتایج خوبی برسیم، حضور هاشم حسینی با عنوان سرپرست ابومسلم نیز كارمان را راحت‌تر كرد زیرا فوتبال را می‌شناسد و از مطالبات مردم اطلاع دارد.

چمنیان ادامه داد: تكلیف ابومسلم نیز مشخص است و قرار نیست در ‌آن دخالت كنیم چون دارد كارش را به خوبی انجام می‌دهد ولی اگر از ما راهكار و كمكی بخواهند حتما انجام خواهیم داد، در خصوص ثبت نقل و انتقالات و قراردادهای بازیكنان نیز هر زمان مسوولان تیم اعلام آمادگی كنند در هیات فوتبال ثبت خواهد شد.

"صفایی" باید در مورد پیام خودش ورود پیدا کند

رییس هیات فوتبال همچنین در مورد صفایی، مالك تیم فوتبال پیام تصریح كرد: متاسفانه پیام در لیگ روندی نزولی داشته اما صفایی نیز در این راه هزینه كرده است و از آبرو و اعتبار خود در این زمینه مایه گذاشته و باید قبول كنیم یك زمان‌هایی حمایت از او صورت نگرفته است؛ در كل حق با صفایی است اما تا زمانی كه صفایی اراده نكند، ما نمی‌توانیم كاری خودسرانه در خصوص تیم پیام انجام دهیم.

وی افزود: هیات فوتبال نمی‌تواند تیم را ببیند، من به شخصه پیگیر موضوع پیام بودم و حتی با قائم مقام باشگاه نیز صحبتی داشتم اما فلاح پس از صحبت با صفایی ادعا داشت كه صفایی گفته است نه با اداره كل سرو كار دارم و نه با هیات فوتبال بلكه طرف حساب من استاندار است و به همین دلیل بیش از این نمی‌توانیم در این كار دخالت كنیم چون خود آن‌ها نمی‌خواهند.

چمنیان با اشاره به حضور دوستی‌مهر به همراه تیم ملی نوجوانان در مشهد عنوان كرد: دوستی‌مهر دغدغه‌های خودش را در نشست خبری مطرح كرد، در آن مدت 6 ماهی كه به عنوان سرمربی پیام بود تا به امروز نیز اعتقاد دارد كه خراسان استعدادهای بسیار زیادی دارد و به همین دلیل حیف است كه به آن توجه نشود، دوستی مهر نیز شخصی توانمند و عاشق فوتبال است كه همه چیز را در فوتبال از دریچه دلش می‌بیند نه از دریچه جیبش.

وی ادامه داد: سه بازیكن نوجوان خراسانی در تیم ملی نوجوانان ما حضور دارند كه تلاش می‌کنیم در ابومسلم بازی کنند.

وی مقابله با حق‌خوری را یكی از مصادیق مبارزه با ناپاكی دانست و افزود: ضایع شدن حق برخی در فوتبال نشان دهنده عدم اجرای قوانین است كه با اجرا شدن قانون در فوتبال استان، دیگر برای ما فرقی نمی‌كند كه طرف مقابل ما تیم استانی قرار دارد یا شهرستان.

وی در مورد زمان انتخاب نایب رییس و هیات رییسه هیات تصریح كرد: وجود نایب رییس ضرورت صد درصدی ندارد و می‌تواند وجود نداشته باشد، ضمن اینكه در انتخاب بعضی جایگاه‌ها بسیار باید دقت شود و شرح وظایف درستی از آن تعریف شده باشد؛ در حال حاضر دو نفراز پنج نفر هیات رییسه یعنی رییس و نایب رییس بانوان مشخص شده است و به زودی مابقی آن‌ها نیز اعلام خواهند شد.

احساس کردم در ابومسلم اختیار تام نخواهم داشت

چمنیان در پاسخ یكی از خبرنگاران در خصوص این موضوع كه آیا قضیه پیشنهاد مربیگری ابومسلم به شما حقیقت داشت یا خیر، عنوان كرد: به هیچ وجه قرار نبود كه به عنوان مربی به ابومسلم بروم، روزی كه با من تماس گرفته شد به من گفته شد كه شما با حضور در ابومسلم اختیار تام خواهی داشت و به اعتقاد من اختیار تام یعنی بستن تیم، انتخاب بازیكن و اینكه من به طور كامل اختیار تیم را داشته‌ باشم اما احساس كردم كه این طور نیست به همین دلیل عذرخواهی كردم.

وی افزود: چندی بعد در ساری متوجه شدم كه با غلام پیروانی قرار داد بسته شده است و تبریك گفتم چون به واقع پیروانی فردی شایسته است و هر كار و عملی نیز كه از دست من بر بیاید برای این تیم انجام خواهم داد.

70 درصد نیروهای هیات كاملا داوطلبانه و رایگان فعالیت می‌كنند

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی با بیان این كه 70 درصد نیروهای هیات كاملا داوطلبانه و رایگان فعالیت می‌كنند، افزود: فدراسیون یك سری منابع مالی دارد و به اعضای خود حقوق می‌دهد اما ما به این دلیل كه حقوق نمی‌دهیم نمی‌توانیم افراد را از بقیه كارهایشان منع كنیم.

وی درباره مشخص شدن وضعیت سه تیم فوتبال ساحلی، فوتسال اعتماد ایرانیان و فوتسال بانوان نیز عنوان كرد: در خصوص فوتسال بانوان جلسه‌ای با اسپانسر پیشین آن یعنی موسسه فردوسی انجام شد اما استقبالی نشد، به همین دلیل سعی داریم كه كارهای اولیه حضور بانوان را فراهم كنیم تا از لیگ برتر عقب نمانند.

چمنیان افزود: در خصوص فوتبال ساحلی نیز به شدت پیگیر هستیم، در قدم اول سعی داریم تا امتیاز تیم از دست نرود و با مشكلی در این زمینه روبه‌رو نشویم به همین دلیل اعلام آمادگی كرده‌ایم تا نماینده فدراسیون در مشهد حضور یابد و از امكانات این تیم بازدید كند.