رضا قوچان‌نژاد : در هلند بزرگ شده‌ام اما ایرانی‌ام و در مشهد به دنیا آمده ام

بازیکن جدید تیم ملی ایران ضمن ابراز رضایت از فضای اردوی تیم ملی می‌گوید از اینکه می‌تواند برای تیم ملی ایران بازی کند بسیار خوشحال است و به آن افتخار می‌کند.به گزارش ایسنا، رضا قوچان نژاد 24 ساله و عضو باشگاه سن ترویدن بلژیک که از سوی کارلوس کی روش به اردوی تیم ملی دعوت شده، از روز پنجشنبه گذشته به مجارستان آمده و با جدیت در تمرینات تیم شرکت می‌کند.وی در گفت‌وگو با سایت فدراسیون فوتبال گفت که پدر و مادر او ایرانی و اهل مشهد هستند و خود او هم در مشهد به دنیا آمده اما از 6 سالگی به هلند رفته و فوتبال حرفه‌ای را در همان کشور از 12 سالگی در باشگاه هیرنوین آغاز کرده است...

او در حدود 12 سالی که در هلند بوده در چند باشگاه دیگر هم عضویت داشته تا اینکه سال 2011 به بلژیک آمد و به باشگاه سن ترویدن پیوست. وی در فصل گذشته 23 بازی برای این تیم انجام داد و 11 گل به ثمر رساند اما تیمش به دسته دو سقوط کرد و به همین دلیل تصمیم گرفته این باشگاه را ترک کند. پست اصلی او نوک حمله است اما می‌گوید که می‌تواند در خط حمله در چپ یا راست هم بازی کند.

او درباره تغییر باشگاهش گفت: هنوز تیم جدیدم مشخص نیست. چند پیشنهاد از باشگاههای بلژیک، هلند، آلمان و اتریش دارم و حداکثر تا دهم شهریور فرصت دارم که تیم جدیدم را انتخاب کنم. از استاندارد لی یژ پیشنهاد چهارساله داشتم و حتی دو باشگاه هم به توافق رسیده بودند اما خودم با آنها به دلایل مالی و ورزشی به توافق نرسیدم. از آستریا وین اتریش هم پیشنهاد دارم که مدیر برنامه‌هایم درحال مذاکره با آنان است. به هرحال من در سنی هستم که دوست دارم در تیم های لیگ برتری بازی کنم چون هدفم این است که سطح فوتبالم را پیشرفت بدهم.

قوچان نژاد درباره داستان دعوتش به تیم ملی ایران گفت: در زمان قطبی که در هلند بازی می کردم ایشان من را زیرنظر داشت و چند بار هم با هم صحبت کردیم اما به نتیجه نرسیدیم. از سال پیش که به بلژیک آمدم کی‌روش چند بار آمد و بازی من را دید. البته من ایشان را ندیدم اما به من گفتند که در ورزشگاه بوده و بازی را دیده است و بالاخره ازسوی ایشان دعوت شدم.

وی افزود: بسیار علاقه داشتم که به تیم ملی ایران بیایم. من در هلند بزرگ شده‌ام اما خودم را یک ایرانی می‌دانم. والدینم ایرانی هستند، ایرانی تربیت شده‌ام و به فرهنگ کشورم علاقه دارم و باعث افتخارم است که بتوانم به تیم کشورم در راه رسیدن به جام جهانی کمک کنم. این مهمترین هدف همه ماست و من هم مثل بقیه تمام تلاشم را برای رسیدن به این هدف خواهم کرد.

قوچان‌نژاد درباره استقبال سایر بازیکنان از خود گفت: بسیار عالی بود. همه بازیكنان خوب و مهربان هستند و دیدم که همه آنها علاقه و انگیزه فراوانی برای صعود به جام جهانی دارند و من هم افتخار می کنم که می توانم برای ایران بازی کنم.

وی درباره کارلوس کی‌روش عنوان کرد: اولین بار است که ایشان را از نزدیک می بینم. او مربی بزرگی است و همه دنیا او را می شناسند و من خیلی خوشحالم که با ایشان کار می کنم و اطمینان دارم که چیزهای زیادی می توانم از او یاد بگیرم.