* پیروانی سرمربى مشكى پوشان مشهدى : سه امتیاز دیدار با نساجى را قبلا به حساب ابومسلم واریز کرده بودیم ، هواداران نساجى كم لطفى كردند

ابومسلم در اولین دیدارش در لیگ دسته اول به پیروزی رسید تا امیدهای هواداران این تیم برای صعود به لیگ برتر از همین بازی اول زنده شود. گفت و‌گوی خراسان با غلامحسین پیروانی سرمربی شیرازی این تیم مشهدی را می‌خوانید.از برد مقابل نساجی مازندران صحبت کنید : ‌بازی خوبی بود و ما توانستیم به اهداف‌مان در این بازی برسیم. نساجی را چطور تیمی دیدید؟‌ نساجی یکی از تیم‌های قدیمی و ریشه‌دار فوتبال کشورمان است که برایشان احترام زیادی قائل هستیم اما در این بازی به خصوص در نیمه دوم ما خیلی بهتر از این تیم بازی کردیم. 2 توپ به تیر دروازه زدیم، 2 گل زدیم و 2 گل هم نزدیم. در کل ما بهتر از این تیم بازی کردیم ....

چرا در نیمه اول آن شادابی همیشگی را در بازی بازیکنان ابومسلم ندیدیم؟

‌به علت این‌که با اتوبوس راهی مازندران شده بودیم،در نیمه اول بدن بچه‌ها آماده نبود اما در نیمه دوم بدن بازیکنانمان باز شد و توانستیم به نتیجه خوبی برسیم.

بازی بعدی ابومسلم با سنگ آهن بافق است. در خصوص این بازی هم صحبت کنید!

‌به هر حال هر بازی شرایط خودش را دارد و هیچ تیم ضعیفی در لیگ دسته اول وجود ندارد، این تیم هم تیم دست و پا بسته‌ای نیست و با فیروز کریمی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. آن‌ها هم مثل ما بازی اولشان را برده‌اند و قطعا این دیدار بازی زیبایی می‌شود.

شرایط لیگ دسته اول چقدر با لیگ برتر فرق دارد؟

‌اصلا قابل مقایسه با یکدیگر نیستند و شرایط این دو لیگ با هم کاملا متفاوت است.

در ابومسلم، تیم جوان و یکنواختی را می‌توان دید که به نظر می‌رسد‌ این حاصل کار شماست...

‌من در صنعت نفت و فجر‌سپاسی هم که بودم به جوانان اهمیت زیادی می‌دادم و الان هم از بازیکنان جوان و امید در تیمم استفاده می‌کنم. منتظر باشید که امسال چند بازیکن خوب و جوان مشهدی را به تیم‌های دیگر معرفی کنم.

پیروانی در ادامه افزود: از وضعیت نساجی خبر داشتیم و می‌دانستیم این تیم نسبت به سایر تیم‌ها دیرتر شروع کرده است، به همین دلیل با اطمینان می‌گویم از ابتدای بازی 3 امتیاز این دیدار را به حساب خود واریز کرده بودیم و انتظار چنین بردی را داشتیم.


سرمربی ابومسلم در پایان ضمن ابراز ناراحتی از بی‌مهری تعدادی از هواداران نساجی نسبت به خودش گفت: تیم نساجی و هوادارانش را سال‌هاست که می‌شناسم. هواداران نساجی در سال‌های دور، از بامعرفت‌ترین هواداران ایران به شمار می‌رفتند ولی متأسفانه چند سالی است که تعداد انگشت‌شماری از این هواداران حرمت میهمان را نگه نمی‌دارند که این مسئله برای تیم ریشه‌داری مانند نساجی خوب نیست. با این حال تمام این عزیزان را می‌بخشم و هیچ‌گونه کدورتی نسبت به آن‌ها ندارم.

...............................

برد شیرین خارج از خانه برای مشهدی‌ها؛  از روایت روزنامه قدس


ابومسلم رشته‌های نساجی را پنبه کرد!
مسعود حکم‌آبادی - تیم فوتبال ابومسلم موفق شد در خانه حریف، تیم نساجی مازندران را با نتیجه دو بر صفر شکست دهد.


به گزارش خبرنگار ما، در این دیدار که از ساعت 16 و 30 دقیقه آغاز شد، غلامحسین پیروانی با ترکیبی جوان و بدون حضور چندین بازیکن اسم و رسم‌دار خود ابومسلم را به میدان فرستاد. او حسین هوشیار را نیمکت‌نشین کرد و به امید غلامی بازی داد و در سایر پست‌ها نیز محسن نیسانی، غلام شهبا، علی حقدوست، سجاد احمدی، میثم رضاپور، احمد تقوی، سعید گنج خانی، مجید نورمحمدی، هادی اصغری و یونس شاکری را برای مشکی‌های مشهدی به میدان فرستاد و آن‌ها موفق شدند برای اولین بار رکورد شکست‌ناپذیری نساجی مقابل ابومسلم در خانه خودش را بشکنند.
دیدار در نیمه اول در حالی آغاز شد که توپ و میدان در اختیار نساجی‌ قائمشهر بود، آن‌ها با محسن رحیمی و میلاد صف‌شکن بارها تا محوطه 18قدم ابومسلم پیش آمدند اما از گلزنی بازماندند. سفیدپوشان نساجی حتی توسط میثم خداشناس به شوت‌های از راه دور روی آوردند که درخشش غلامی باعث شد تا آن‌ها نتوانند در نیمه اول به گلی برسند.
هر دو تیم به دنبال رسیدن به گل بودند که سرمربی نساجی بازیکن فصل قبل ابومسلم یعنی علی سلمانی را بیرون کشید و یک بازیکن جوان را در دقیقه 35 به بازی فرستاد تا اولین تعویض لیگ دسته اول هم به نام نساجی ثبت شود. به این ترتیب نیمه اول بعد از 45 دقیقه پر برخورد که با دو کارت زرد برای ابومسلمی‌ها همراه بود به پایان رسید و بعد از 15 دقیقه استراحت نیمه دوم با سوت فرشید افشار آغاز شد.
این نیمه در حالی آغاز شد که سعید گنج‌خانی جای خود را به یک بازیکن هم قد وقواره یعنی جواد ضیغمی داده بود. در این نیمه و از همان ابتدا صف‌شکن با یک شوت سرکش زهر چشمی از ابومسلمی‌ها گرفت، اما شاگردان پیروانی در یک ضد حمله و با ضربه فنی و ناشی از تجربه هادی اصغری به یک گل رسیدند تا از دقیقه 49 دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود ابومسلم ادامه یابد.
درست 10 دقیقه بعد از این گل یک ضربه ایستگاهی در موقعیتی مناسب نصیب ابومسلمی‌ها شد، اما دروازه‌بان نساجی به کمک تیرک افقی دروازه توپ را دفع کرد تا سرمربی نساجی با اعتراض فراوان به نحوه بازی بازیکنانش سومین تعویض تیمش را هم انجام دهد و از سوی مقابل نیز احمد تقوی کاپیتان ابومسلمی‌ها زمین بازی را ترک کند و محمد رستمی بازیکن شمالی ابومسلم راهی میدان شود.
در حالی که بازی رو به پایان بود غلام پیروانی دست به تعویض دیگری زد و از دقیقه 85 محمد پهلوان دیگر بازیکن مازندرانی خود را به جای یونس شاکری به میدان فرستاد و دو دقیقه بعد بازیکنان ابومسلم توپ را تا محوطه 18 قدم نساجی پیش آوردند و نهایتا هم روی یک پاس زمینی و با ضربه دقیق محمد پهلوان به گل رسیدند .چند دقیقه پس از این گل سوت پایان بازی به صدا در بیاید.
به این ترتیب ابومسلم با وضعیتی مشابه با گسترش‌فولاد تبریز در صدر جدول رده‌بندی مسابقات قرار گرفت و بایستی در دومین دیدار خود از ساعت 16 و 15 دقیقه روز پنجشنبه هفته جاری در ورزشگاه ثامن‌الائمه(ع) از تیم فوتبال سنگ‌آهن بافق به سرمربیگری فیروز کریمی پذیرایی کنند.
پیروانی: برتر از نساجی بازی کردیم
سرمربی تیم فوتبال ابومسلم مشهد پس از این مسابقه گفت: برتر از نساجی بازی کردیم و مستحق این برد شیرین بودیم.
غلامحسین پیروانی اظهار داشت: بچه‌های من 3ماه مداوم تمرین کردند و امروز مزد زحمات خود را با برد مقابل نساجی گرفتند و من به شخصه از عملکرد بازیکنانم راضی هستم.
پیروانی افزود: از وضعیت نساجی خبر داشتیم و می‌دانستیم این تیم نسبت به سایر تیم ها دیرتر شروع کرده است. به همین دلیل با اطمینان می‌گویم از ابتدای بازی سه امتیاز این دیدار را به حساب خود واریز کرده بودیم و انتظار چنین بردی را داشتیم.
سرمربی ابومسلم در پایان ضمن ابراز ناراحتی از بی‌مهری تعدادی از هواداران نساجی نسبت به خودش گفت: تیم نساجی و هوادارانش را سال‌هاست که می شناسم. هواداران نساجی در سال های دور از بامعرفت ترین هواداران ایران به شمار می رفتند ولی متأسفانه چند سالی است که تعداد انگشت‌شماری از این هواداران حرمت مهمان را نگه نمی‌دارند که این مسأله برای تیم ریشه‌داری مانند نساجی خوب نیست.
در حاشیه:
- حدود 4هزار تماشاگر شمالی این بازی را از نزدیک تماشا می‌کردند.
- هواداران نساجی که از ابتدای بازی یک صدا علیه ابومسلم و به نفع تیم شهرشان شعار می‌دادند پس از برد ابومسلم، مشکی پوشان مشهدی را تشویق و علیه کادر فنی نساجی شعار سر دادند.
- محمد منصوری بازیکن تیم فوتبال ابومسلم که در تمرینات تیم مصدوم شده بود در این مسابقه حضور نداشت.
- هواداران نساجی با تکیه به برد سه بر صفر تیم‌شان مقابل ابومسلم در 3فصل پیش بارها با شعار 3تایی‌ها از بازیکنان ابومسلم پذیرایی کردند.
- ابومسلم در این دیدار با پیراهن دوم خود سفید و مشکی وارد میدان شد و نساجی‌چی‌ها نیز با پیراهن‌های یک دست مشکی بازی کردند.
- غلامرضا بهروان سرپرست سازمان لیگ فدراسیون و رئیس هیات فوتبال مازندران در کنار جمعی از مسوولان محلی این استان، مسابقه را از نزدیک تماشا کردند، مهدی هاشمی‌نسب نیز همراه با خداداد عزیزی و حشمت مهاجرانی تماشاگر این مسابقه بودند.
سایر نتایج
در سایر مسابقات لیگ دسته اول، این نتایج به دست آمد؛
سنگ‌آهن بافق 2 - پارسه تهران یک
گسترش فولاد 2 - اتکا گلستان صفر
نفت مسجدسلیمان یک - استقلال اهواز صفر
شهرداری اراک یک- گل گهرسیرجان صفر
مس سرچشمه یک - شاهین بوشهر صفر
راهیان کرمانشاه یک - سایپاشمال قائمشهر صفر
شهرداری بندرعباس صفر – شهرداری یاسوج 2
پاس همدان 2 - شهرداری تبریز یک
ایرانجوان بوشهر یک - مس رفسنجان یک
استقلال خوزستان 2 - ملی حفاری اهواز یک
دیدار تیم‌های ماشین سازی تبریز با الوند همدان، کاوه تهران با فولاد یزد و برق شیراز با نیروی زمینی نیز برگزار نشد.