* ریزش در دسته اول...پیروانی آمد، سرخاب برکنار شد

ریزش مربی در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاهها کشور سرعت بیشتری به خود گرفت. در پایان هفته هشتم و با قطع همکاری باشگاه سنگ آهن بافق با فیروز کریمی افشین پیروانی هدایت این تیم را برعهده گرفت. ناصر ابراهیمی، سیروس دین محمدی، رضا شاهرودی و علیرضا دلیخوان هم اعضای کادر فنی جدید تیم سنگ آهن بافق هستند که افشین پیروانی را در هدایت این تیم یاری خواهند کرد.تیم سنگ آهن با هدایت فیروز کریمی از 8 بازی 8 امتیاز کسب کرده و اکنون در رده نهم جدول رده بندی گروه الف قرار دارد...

همزمان با این فعل و انفعالات از بندرعباس خبر رسید عباس سرخاب هم از کار برکنار شده است. تیم شهرداری بندرعباس هم عملکرد مشابه سنگ آهن داشته اما شرایط در جدول رده بندی گروه ب به گونه ای است که این تیم در رده یازدهم قرار دارد. از فرهاد پورغلامی، سرمربی سابق ملوان به عنوان جانشین احتمالی عباس سرخاب نامبرده می شود. پور غلامی در مصاحبه ای که با خبرورزشی داشت این خبر را تایید کرد اما اذعان داشت هنوز تصمیمی نگرفته و شاید به این تیم پاسخ منفی دهد. هم چنین در پایان هفته هشتم عادل حردانی، سرمربی استقلال اهواز جای خود را به مسعود نوروزی داد. بی شک این تغییرات منبعد و در پایان هر هفته ادامه خواهد داشت که البته فرایند خوبی نیست و به رواج بازیکن سالاری در فوتبال ایران کمک خواهد کرد. هر چه صبوری باشگاه بالاتر رود و تیم های با برنامه ریزی بلند مدت وارد بازی ها شوند آینده بهتری پیش رو خواهند داشت. فصل گذشته پانزده تیم از جمع بیست و هشت تیم شرکت کننده دست به تغییر در کادر فنی خود زدند که این تغییرات در برخی از تیم ها بیش از یک بار بوده است. از آنجایی که اکثر تیم های حاضر در لیگ یک به دنبال صعود به لیگ برتر هستند هر گاه کمی از هدف دور می شوند دست به اخراج مربی می زنند در حالی که همه عامل عدم نتیجه گیری تیم مربی نیست.

به هر صورت در این فرایند یعنی برکناری مربی از عرب ها پیشی گرفته ایم ... با این توضیح که حمید کللی فرد سرمربی مستفی شاهین بوشهر به تمرینات این تیم بازگشته جدول تغییرات در کادر فنی تیم های دسته اول را تا پایان هفته هشتم به اتفاق مرور می کنیم.

تیم

مربی ابتدای فصل

مربی حال حاضر

1-داماش ایرانیان

مهدی پاشازاده

علیرضا امامی فر

2-استقلال اهواز

عادل حردانی

مسعود نوروزی

3-سنگ آهن بافق

فیروز کریمی

افشین پروانی

4-شهرداری بندرعباس

عباس سرخاب

احتمالا فرهاد پورغلامی

 منبع: خبرورزشی