عبدالله مهاحر سرمربی جدید تیم فوتبال ابومسلم: برای صعود ابومسلم به لیگ برتر تلاش می‌کنیم

تغییرات جدید در ابومسلم، اسماعیل وفایی مدیرعامل، مهاجر سرمربی، بعد از مدت‌ها بلاتکلیفی بالاخره وضعیت باشگاه ابومسلم مشخص شد. در تغییرات جدیدی که در این باشگاه به‌وجود آمد اسماعیل وفایی مدیرعامل باشگاه ابومسلم شد و عبدا.. مهاجر به عنوان سرمربی تیم فوتبال این باشگاه معرفی شد. عبدا... مهاجر متولد 1348 است و دارای مدرک مربی‌گری A یوفا در سال 2006 می‌باشد. مهاجر در سال 1997 در کشور سوئد موفق به دریافت مدرک مربی‌گری فوتبال شد. در سابقه کاری او در کشور سوئد می‌توان به هدایت تیم‌های آی‌اف‌کی گوتنبرگ و بی‌کی‌هاکر اشاره کرد. علاوه بر این او به عنوان مشاور در آکادمی تیم‌های فوتبال آیندهوون هلند و Fc کپن‌هاک دانمارک فعالیت داشته است....
از شاگردان معروف او می‌توان به کیم کالسترون ملی‌پوش تیم فوتبال سوئد اشاره کرد که در حال حاضر در لیگ فوتبال فرانسه و در تیم لیون بازی می‌کند. او به 6 زبان زنده دنیا از جمله فارسی، انگلیسی، سوئدی، نروژی، آذری و ترکی استانبولی مسلط است. خودش می‌گوید به احتمال فراوان از اواخر همین هفته یا ابتدای هفته آینده هدایت مشکی‌پوشان مشهدی را برعهده می‌گیرد. گفت‌وگوی اختصاصی خراسان را با سرمربی جدید تیم فوتبال ابومسلم می‌خوانید.

بالا خره وضعیت باشگاه ابومسلم مشخص شد؟

بله در جلسه‌ای باحضور استاندار خراسان‌رضوی قرار بر این شد تا سرپرستی و مدیریت ابومسلم به اسماعیل وفایی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ایران سپرده شود و این کار نیز عملی شد.

باتوجه به نزدیکی شما با آقای وفایی آیا باشگاه ابومسلم تحت پوشش پرسپولیس قرار خواهد گرفت؟

نمی‌توان گفت که پرسپولیس دخالتی در امور ابومسلم نماید اما به هر حال با هم تعاملاتی را خواهند داشت.

جزئیات واگذاری ابومسلم به وفایی را تشریح می‌کنید؟

اجازه بدهید خود دکتر وفایی در این زمینه صحبت کنند.

انتخاب سرمربی ابومسلم چه می‌شود؟

ظرف امروز و فردا معرفی می‌شود.

چه گزینه‌هایی مدنظر هستند؟

قرار بر این شده که خود من هدایت ابومسلم را برعهده بگیرم.

فکر می‌کنید با این ابومسلم بتوانید نتیجه بگیرید؟

به هر حال زمان بسیار زیادی را از دست دادیم و با توجه به نزدیکی مسابقه‌ها باید خیلی سریع‌تر کار را شروع کنیم و تیمی را ببندیم که در حد و اندازه استان خراسان‌رضوی و نام ابومسلم باشد.

از چه زمانی کار را با ابومسلم آغاز خواهید کرد؟

قرار است از همین امروز سر تمرین‌های تیم حضور پیدا کنم و با بازیکنان آشنا شوم اما به طور رسمی اواخر همین هفته یا ابتدای هفته بعد هدایت ابومسلم را بر عهده می‌گیرم.

فکر می‌کنید زمان کافی برای یارگیری داشته باشید؟

خوش‌بختانه در حال حاضر یک‌سری از بازیکنان فصل گذشته این تیم باقی‌مانده‌اند و در تمرین‌ها شرکت دارند اما برای بقیه بازیکنان با کمک دستیارانم آن‌هایی را که مدنظر داریم به تیم اضافه خواهیم کرد. البته باید بگویم ما مثل استیل‌آذین نیستیم که پول فراوان داشته باشد اما سعی خواهیم کرد برای صعود ابومسلم به لیگ برتر تلاش کنیم.

دستیاران‌تان را چه زمانی معرفی خواهید کرد؟

در حد امکان سعی خواهیم کرد تا از همین مربیان بومی که در چند ماه گذشته با این تیم بوده‌اند استفاده نماییم اما دستیاران اصلی‌ام را در همان زمان معارفه رسمی، معرفی خواهم کرد.

ابومسلم در این مدت همواره با حواشی بسیار زیادی روبه‌رو بوده است، فکر می‌کنید بتوانید این حواشی را کاهش دهید؟

به هر حال در گذشته مسائلی پیش‌آمده بود که اختلاف‌هایی را به دنبال داشت، ما اگر می‌خواهیم این تیم دوباره به لیگ برتر بازگردد باید به این تیم کمک کنیم و همه آن‌هایی که در این تیم بوده‌اند دست از اختلاف‌ها بردارند، البته بخشی از کم‌کردن حواشی بر عهده سرمربی تیم است اما بقیه آن بستگی به عوامل دیگری دارد که در آینده به آن‌ها خواهم پرداخت.

باتوجه به قرعه‌کشی لیگ دسته اول و قرعه سخت تیم ابومسلم فکر می‌کنید این تیم دوباره به لیگ برتر بازگردد؟

تیم‌های قدرتمندی در گروه ما قرار دارند اما این باعث نمی‌شود که ما نیز تلاش نکنیم. هواداران ابومسلم تنها به خاطر حضور این تیم در لیگ برتر به حمایت از این تیم می‌پردازند و ما وظیفه داریم تا این تیم را به لیگ برتر بازگردانیم. البته صعود ابومسلم به لیگ برتر به مجموعه‌ای از شرایط از جمله بازیکن، بودجه و برخی عوامل دیگر بستگی دارد که امیدوارم این‌ها مهیا شود و ما شاهد حضور دوباره ابومسلم در لیگ برتر باشیم.

باشگاه ابومسلم به اسماعیل وفایی واگذار شد

با نظر شورای سیاست‌گذاری و نظارت ورزش و تأیید استاندار خراسان‌رضوی وضعیت بلاتکلیفی این باشگاه مشخص شد و ابومسلم در اختیار دکتر اسماعیل وفایی قرار گرفت. افشین داوری مدیرکل تربیت‌بدنی خراسان‌رضوی و سخنگوی شورای سیاست‌گذاری و نظارت ورزش استان با تأیید این خبر گفت: «در چند روز گذشته بر روی گزینه‌های مدنظر کمیته برای سپردن باشگاه ابومسلم مطالعه‌های بسیاری صورت گرفت و درنهایت پس از جمع‌بندی شورای سیاست‌گذاری و نظارت ورزش استان به دکتر وفایی رسید. در نهایت این نظر به سمع دکتر صلاحی رسید و ایشان نیز باشگاه ابومسلم را به وی واگذار کرد. البته درخصوص نحوه واگذاری کامل یا مدت‌دار باشگاه ابومسلم خود استاندار تصمیم‌گیری خواهند کرد.» وی تأکید کرد: «باشگاه ابومسلم با 8 شرط به مهندس وفایی واگذار شد. شروط واگذاری ابومسلم به وفایی بدین شرح می‌باشد:1. تأمین منابع مالی و پرداخت هزینه‌های جاری تیم،2. گسترش فرهنگ و اخلاق‌مداری در باشگاه ابومسلم، 3. استفاده از نیروهای بومی در مدیریت باشگاه و کادرفنی تیم،4. تشکیل یک تیم حقوقی برای حل و فصل مشکلات حقوقی و مالکیتی باشگاه، 5. خارج‌کردن باشگاه ابومسلم از تعلیق، 6. سازماندهی و هدایت تماشاگران، 7. دادن تعهد مبنی بر خارج نکردن امتیاز باشگاه ابومسلم از استان و 8. سیاست‌گذاری و تعیین اهداف بلندمدت باشگاه و زمینه‌سازی برای بازگشت ابومسلم به لیگ برتر.» مدیرکل تربیت‌بدنی و دبیر شورای سیاست‌گذاری و نظارت ورزش استان در پایان اظهار داشت: «بعد از حل مشکلات فعلی باشگاه و با نظر استاندار در خصوص آینده باشگاه ابومسلم تصمیم‌گیری خواهد شد.»
مهدی سنقری/ خراسان ورزشی - مورخ پنج‌شنبه 1389/05/21 شماره انتشار 17622

نظرات

  1. سلام:
    از وقتی که ابومسلم به دسته پایین تر سقوط کرد همه طرفداران ناراحت بودند این ناراحتی کمرنگ شده بود از خاطر مشهدی ها و طرفداران این تیم اما وقتی که لیگ برتر آغاز شد دیدیم تیممان امسال در لیگ حضور ندارد ناراحنیمان زیاد شد و سوالاتی که باز در ذهنمان نقش می بست
    آیا با این تغیررات تیم محبوبم می تواند نتیجه لازم را کسب نماید؟ سوالات مشابه این سوال ذهن طرفداران این تیم را مشغول کرده
    این نگرانی ها را با روشن کردن وضعیت ابومسلم و مشکلاتش برای طرفداران بر طرف کنید
    دوست ندارم بعد از گذشت یک سال ببینم که ابومسلم نتوانست به لیگ برتر صعود کند و این همه حرف همش بادی بیش نبود

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.