ابومسلم خراسان عصر شنبه در خانه خود با یک پیروزی پر گل از سد تیم شاهین بوشهر گذشت.

تیم فوتبال ابومسلم خراسان در راستای هفته بیستم لیگ دسته اول فوتبال کشور در استادیوم تختی مشهد به مصاف تیم شاهین بوشهر رفت و در پایان موفق شد، میهمان خود را با پیروزی پر گل چهار بر یک با شکست بدرقه کند.گلهای این دیدار را ˈبهنام بیرانوندˈ ، ˈمحمد نورمحمدیˈ ، ˈیونس شاکریˈ و ˈجواد ضیغمیˈ در دقیقه های 33 ، 60 ، 70 و 85 برای تیم ابومسلم خراسان وارد دروازه حریف کردند.تنها گل تیم شاهین بوشهر را ˈافشین دانشیانˈ در دقیقه سه به ثمر رساند.داوری این دیدار را ˈرسول رهبرفامˈ بر عهده داشت و ˈایوب غلام زادهˈ و ˈامیر مبشرˈ وی را در این قضاوت یاری می دادند...

 

هفته بیستم رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال کشور، عصر دیروز با برتری قاطع 4بریک مشکی‌پوشان ابومسلم مقابل شاهین بوشهر در ورزشگاه تختی مشهد به پایان رسید. در ابتدای این دیدار که از ساعت14 با حضور نزدیک به یک‌هزار هوادار مشهدی آغاز شد، بازیکنان شاهین با هجوم به دروازه تیم ابومسلم موفق شدند در دقیقه3 توسط افشین دانشیان به گل برتری‌بخش خود دست یابند. این نتیجه تا دقیقه33 بازی در حالی ادامه داشت که ابومسلمی‌ها فشار زیادی را بر روی دروازه شاهین آورده بودند و درنهایت موفق شدند توسط بهنام بیرانوند به گل تساوی‌بخش خود دست یابند تا نیمه اول را بدون شکست پشت سر بگذارند. اما در نیمه دوم بازی ابومسلمی‌ها حملات خود را بر روی دروازه سفیدپوشان بوشهری افزایش دادند تا اینکه بالاخره با فرار جواد ضیغمی به سمت دروازه شاهین و خطای دروازه‌بان این تیم، ابومسلم به یک پنالتی دست یافت که این پنالتی را مجید نورمحمدی در دقیقه59 وارد دروازه حریف کرد و تیمش را یک گل از شاهین پیش انداخت. بعد از این گل بازهم ابومسلمی‌ها عقب ننشتند و با درخشش بازیکنانی چون یونس شاکری، حجت‌زاد محمود و مجید نورمحمدی همچنان بر روی دروازه حریف حملاتی را وارد ‌ كردند و درنهایت موفق شدند توسط یونس شاکری به گل سوم خود دست یابند. اما این گل، پایان‌بخش گل‌های مشکی‌پوشان نبود چرا که در لحظات پایانی مسابقه و در دقیقه87 نیز روی حرکت زیبای جواد ضیغمی، ابومسلمی‌ها به گل چهارم خود دست یافتند تا تیر خلاص را بر پیکره شاهین بوشهر وارد کنند. ابومسلم با این پیروزی پرگل، مقابل شاهین بوشهر، 30امتیازی شد و امیدهایش برای صعود به مرحله پلی آف رقابت‌های لیگ دسته یک و راهیابی به لیگ برتر بیشتر از گذشته شد.
برگی زر: این پیروزی، خاری بود در چشم حاشیه‌سازان!
سرمربی تیم ابومسلم، پس از پایان این دیدار گفت: بازی خوب و پرهیجانی را از هر 2تیم شاهد بودیم و بازیکنانم توانستند بسیارخوب مقابل حریف ظاهر شوند. هادی برگی‌زر افزود: تیم ما در هفته گذشته شرایط خیلی خوبی را پشت سر نگذاشت، اما به لطف خدا توانستیم مسائل حاشیه‌ای تیم را به‌خوبی جمع کنیم تا به تیم لطمه‌ای وارد نشود.
وی ادامه داد: ما برای این بازی 3بازیکن خود را به‌علت مصدومیت و محرومیت در اختیار نداشتیم و البته 3بازیکن دیگر هم به‌علت برخی مسائل انضباطی تا اطلاع ثانوی، از سوی باشگاه حق تمرین با ما را نداشته و ندارند. اما با همت بازیکنان و تلاش کادر فنی، توانستیم خیلی‌خوب مقابل تیم شاهین ظاهر شویم و 3امتیاز این بازی را بگیریم. برگی‌زر با اشاره به حواشی به‌وجود آمده در تیمش گفت: به هر حال برخی افراد هستند که دوست ندارند این تیم نتیجه بگیرد و در‌حال‌حاضر نیز از هیچ کاری برای ضربه زدن به تیم دریغ نمی‌کنند و جالب اینجاست که برخی از همین افراد، خودشان را ابومسلمی می دانند و ادعا می‌کنند که دلشان برای این تیم می‌سوزد، اما متأسفانه با کارهایی که انجام می‌دهند مشخص است که هیچ بویی از معرفت و مردانگی نبرده‌اند و تنها به فکر منافع خود هستند. حتی این افراد با این برد، قلبشان به درد آمد و به‌نوعی این پیروزی خاری بود در چشم حاشیه‌سازان! سرمربی تیم ابومسلم، همچنین با اشاره به شعارهای تماشاگران این بازی، درخصوص قائم مقام باشگاه ابومسلم گفت: این مسائل ممکن است در هر باشگاهی به وجود آید، البته حسینی، قائم مقام باشگاه، همواره تلاش خود را کرده است تا تیم در آرامش به سر ببرد. اما ممکن است سوء‌تفاهمی به‌وجود آمده باشد که انشاءا... آن‌را حل خواهیم کرد. وی همچنین درخصوص شرایط تیم ابومسلم بعد از این برد افزود: این پیروزی به ما کمک کرد تا بازیکنان با روحیه و انگیزه بهتری به مصاف رقیبان بعدی خود بروند، هیچ‌یک از ما و بازیکنان هنوز امید خود را از دست نداده‌ایم و تا آخرین لحظه دست از تلاش برنمی‌داریم و امیدوار هستیم بتوانیم به خواسته اصلی هواداران دست پیدا کنیم.
فاضل: صلاحیت وفایی برای مالکیت ابومسلم محرز شده، اما نمی‌گذارند!
رئیس هیئت‌عامل باشگاه ابومسلم گفت: در سال آینده نیز تیم ابومسلم از سوی وفایی حمایت خواهد شد، اما باید هر چه سریع‌تر پرونده مالکیت ابومسلم مشخص شود. چرا که این مسئله همچنان با نقاط ابهام زیادی روبه‌رو است و هنوز حل نشده است.مهدی فاضل فکور پس از پایان بازی تیم‌های ابومسلم و شاهین در گفتگو با شهرآرا ادامه داد: ما هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم به‌دلیل مشخص نبودن مالکیت، از آن جلوگیری می‌شود این مسایل درحالی رخ می دهد
که صلاحیت وفایی و گروهی که هم‌اکنون این تیم را مدیریت می‌کنند از سوی کارگروه فوتبال استان محرز شده است و حتی اعلام هم گردیده است، اما عده‌ای نمی‌گذارند که این‌کار انجام شود و جالب‌تر اینکه، کسی هنوز نه از سوی اداره کل و نه از سوی هیئت فوتبال به صورت رسمی اعلام نکرده است، که این تیم چقدر بدهی دارد.
وی ادامه داد: البته هاشمی جواهری به‌عنوان مدیرکل، تلویحا مبلغ 20میلیارد تومان بدهی را اعلام کرده است، اما مگر با عقل جور در می‌آید تیمی که امتیازش حداکثر 1میلیارد تومان می‌ارزد بخواهد 20میلیارد تومان بدهی داشته باشد؟ فاضل تصریح کرد: الان کسی پیدا نمی‌شود که بخواهد تضمین بدهد تا ابومسلم را تحت پوشش بگیرد و بعد از آن برای این تیم مشکلی به‌وجود نیاید و بدهی‌های آن را پرداخت کند. مجموعه ما و وفایی تا به الان تمامی هزینه‌های ابومسلم را پرداخت کرده و تا پایان فصل هم این هزینه را پرداخت می‌کنیم و روند کار خود را ادامه می‌دهیم.
فاضل ادامه داد: این موضوع برای فوتبال مشهد خجالت‌آور است که نتوانند مشکل ابومسلم را حل کنند و هر روز وعده و وعید بدهند. این تیم بزرگ‌تر از آن است که وضعیتش به این روز دچار شود.                                                                                                                                                       

 

 

.......................

سرمربی تیم فوتبال ابومسلم خراسان پس از پیروزی تیمش برابر شاهین بوشهر گفت: خوشحالم که توانستیم در یک بازی سخت پیروز شویم.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - ‌منطقه خراسان، هادی برگی‌زر بعد از پیروزی 4 بر یک تیمش در این مسابقه افزود: به هواداران تیم به خاطر اینکه از همان ابتدا ما را مورد حمایت خود قرار دادند، تبریک می‌گویم. حمایت آن‌ها باعث شد که ما گل خورده ابتدای بازی را جبران کنیم و در نیمه دوم مسابقه نشان دادیم که قابلیت‌های بسیاری داریم و خوشحالم که توانستیم یک بازی سخت را ببریم.


وی تصریح کرد: بازی کردن با تیم‌های پایین جدول و مدعیان سقوط، سخت‌تر از بالانشینان لیگ است.


وی بیان کرد: به هرحال فکر می‌کنم تیم شاهین بوشهر تا آن حدی که توان داشت خوب بازی کرد ولی کاملا مشخص بود که ما برتر میدان هستیم و چهار گل در این بازی به ثمر رساندیم که می‌توانستیم تعداد آن را بیشتر هم بکنیم.


برگی‌زر عنوان کرد: پیش از این بازی با خبرگزاری‌ها مصاحبه کرده بودم و اعلام کردم اگر نتوانیم در این بازی پیروز شویم، عملا از کورس صعود به مرحله‌ پلی‌آف خارج می‌شویم اما پس از این پیروزی شیرین امیدواریم که حداقل به عنوان تیم دوم گروه صعود کنیم.


وی در مورد اعتراض تماشاگران به قائم‌ مقام باشگاه ابومسلم اظهار کرد: اعتراض آن‌ها باعث شد در زمین مسابقه به بازیکنانم آسیب وارد شود و در مجموع موافق این نوع رفتارها نیستم و ما دارای فرهنگ ایرانی هستیم که اخلاق اسلامی در آن خیلی مهم است. به نظرم اگر قرار است از همدیگر انتقاد بکنیم،‌ باید در فضای بهتر با روش بهتر باشد.


سرمربی تیم فوتبال ابومسلم خراسان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر موضوع مالکیت باشگاه ابومسلم اعلام کرد: قرار شد در مورد موضوع مالکیت صحبتی نکنم ولی این مسائل در روند کاری تیم تاثیرگذار است.