دست نشان: من نمی‌دانم چرا مطبوعات استان هیچ‌گاه از تیم شهرشان حمایت نمی‌كنند و فقط در پی تخریب و ایجاد حاشیه در تیم هستند؟

شهرآرا، نادر دست نشان نیامده، برگشت؛در آینده نزدیك ثابت می‌شود منشوری نیستم. نادر دست نشان نیامده، رفت. مربی مازندرانی مشكی‌ها كه ابومسلم را برای آماده‌سازی به شمال برده بود قبل از اینكه پایش به مشهد برسد از كار بركنار شد تا در فاصله 10روز به آغاز لیگ دسته اول كشور، ابومسلم همچنان بدون مربی بماند. بعد از چیزی حدود چهار ماه، ابومسلم تنها دو هفته مربی داشت كه آن هم بعد از حرف و حدیث‌های بسیار رسما كنار گذاشته شد. منشوری بودن نادر دست‌نشان كه در فصل گذشته او را از لیگ برتر ایران دور كرد مهم‌ترین عامل جدایی زود هنگام و ناخواسته وی از جمع مشكی‌پوشان به شمار می‌رود. هرچند كه خود دست‌نشان می‌گوید دلیل اصلی نماندنش در ابومسلم، مخالفت مطبوعات و رسانه‌های استان با او بوده است!...
او در گفتگو با شهرآرا ادعا كرد منشور اخلاقی نبودنش به طور شفاهی از سوی حجت‌الاسلام علی‌پور، دبیر ستاد منشور اخلاقی كشور اعلام شده و طی چند روز آینده به صورت كتبی به وی ابلاغ می‌شود.آ

قای دست‌نشان از ابومسلم جدا شدید؟
بله، دیشب جلسه‌ای با آقای شهسواری داشتم و به طور رسمی از این تیم جدا شدم.
قضیه منشوری بودن باعث این جدایی بود؟
نه، مطمئن باشید من منشوری نیستم و همه این حرف‌ها كه گفته می‌شود زاییده تفكر بعضی خبرنگاران بومی استان خراسان است.
ولی همه رسانه‌ها این مسئله را مطرح كرده‌اند و حتی خود آقای علی‌پور هم به مسئولان ابومسلم برای جذب شما هشدار داده است؟
اصلا چنین چیزی نیست. آقای شهسواری با علی‌پور تماس گرفته و ایشان شفاهی اعلام كرده است كه من مشكلی ندارم اما اعلام كتبی مراحل اداری دارد وچند روزی طول می‌كشد.
پس دلیل جدایی شما از ابومسلم چه بود؟
من خودم خواستم در ابومسلم نمانم، چون هنوز نیامده برخی همكاران شما با نوشتن مطالب مغرضانه و ارسال انواع پیامك‌ها شرایطی را به وجود آورده‌اند كه احساس كردم در مشهد امنیت كاری ندارم.
یعنی می‌گویید خبرنگاران مشهدی باعث نماندن شما شدند؟
ببینید من نمی‌دانم چرا در استان شما این اتفاق‌ها می‌افتد. چند سال پیش هم كه من مربی پیام بودم یك عده كه مرتب دور و بر این تیم پرسه می‌زنند، شرایطی به وجود آوردند كه پیام علی‌رغم شایستگی و با اینكه در هر دو گروه مسابقات صدر نشین بود در مرحله پلی‌آف حذف شود. من نمی‌دانم چرا مطبوعات استان هیچ‌گاه از تیم شهرشان حمایت نمی‌كنند و فقط در پی تخریب و ایجاد حاشیه در تیم هستند.
همه این حرف‌ها قبول اما كمی دور از ذهن به نظر می‌رسد كه یك مربی حرفه‌ای به خاطر چند مطلب فرضا انتقادی یك تیم را رها كند؟
اتفاقا چون من حرفه‌ای هستم و به آبروی خودم فكر می‌كنم این كار را كردم. اگر یك مربی آماتور بودم كه پولم را می‌گرفتم و به هیچ‌چیز دیگر هم كار نداشتم.
خب، اگر این‌طور باشد كه مربیان با هر مطلب انتقادی استعفا بدهند و بروند كه هیچ مربی‌ای در هیچ جای دنیا نمی‌تواند كار كند؟
فكر كنم منظور حرفم را متوجه نشدید. من نگفتم از انتقاد می‌ترسم. چند سال است كه در این فوتبال كار می‌كنم و اگر قرار بود به خاطر نوشتن چهار تا مطلب انتقادی كم بیاورم، الان اینجا نبودم. اتفاقا به نظر من انتقاد روزنامه‌نگاران و كارشناسان ورزشی می‌تواند چراغ راه ما باشد. ولی ببینید از روزی كه من به ابومسلم آمدم، یك روزنامه بومی كه دنبال منافع خودش است و زمانی هم كه در پیام هم بودم، سنگ‌اندازی زیادی می‌كرد، مطالب و خبرهایی منتشر كرد كه هیچ‌كدام صحت ندارد. من هنوز پایم به مشهد نرسیده، این كارها را می‌كنند، اگر می‌آمدم كه معلوم نبود چه اتفاقی می‌افتاد.
فكر كنم منظور شما خبرهایی است كه در مورد منشوری بودنتان منتشر شده است. اما این خبرها مختص یك روزنامه خاص نیست و مثلا خبر مصاحبه علی‌پور و هشدارش به مسئولان ابومسلم در بیشتر خبرگزاری‌ها آمده است؟
مگر هرخبری كه در روزنامه‌ها نوشته می‌شود صحت دارد؟ اگر قتلی اتفاق بیفتد پلیس همه افراد مظنون را احضار كرده، پس از بررسی كامل و همه جانبه، نظرش را اعلام می‌كند. چطور هنوز فدراسیون رسما و كتبا منشوری‌بودن یا نبودن من را اعلام نكرده، این خبرها منتشر می‌شود؟
یعنی می‌گویید شما منشوری نیستید و همه این حرف‌ها شایعه است؟
من حرفم این است كه اگر كسی خلافی كرده، باید فدراسیون یا ستاد منشور اخلاقی یا هر ارگان مسئول دیگر این قضیه را به صورت كتبی به طرف اعلام كند. اینكه در روزنامه‌ها حرفی گفته شود كه تازه بیشتر وقت‌ها غرض‌ورزی افراد خاص در آن دخیل است، ملاك نیست. من همین جا از طریق روزنامه شما اعلام می‌كنم تا زمانی كه مجوز كتبی به من داده نشده، مربیگری نمی‌كنم و در خانه‌ام می‌نشینم. در آینده به همه ثابت می‌شود منشوری نبوده و نیستم.
این موضوع كه عنوان می‌شد اگر شما به فرض منشوری باشید، از روی سكو‌ها ابومسلم را هدایت خواهید كرد، به نتیجه نرسید؟
نه، من اصلا این جور كار كردن را دوست ندارم. به آقای شهسواری هم گفتم ضمن تشكر از اعتقادی كه به من دارید، حاضر نیستم از روی سكو تیم را هدایت كنم، چون هنر من این است كه كنار تیمم و لب خط باشم. این‌طوری هم كارم را بهتر انجام می‌دهم و هم حقوقی كه می‌گیرم حلال‌تر است.
اینكه گفته می‌شود مسئولان راه‌آهن به دنبال جذب شما هستند، صحت دارد؟
من مانده‌ام، از یك طرف می‌گویند منشوری هستم و از طرف دیگر می‌گویند می‌خواهم مربی راه‌آهن بشوم. صادقانه می‌گویم هیچ تیمی در حال حاضر به من پیشنهاد نداده اما شاید در آینده این اتفاق بیفتد و مسئولیت تیمی را قبول كنم.
در این مدت كه با ابومسلم بودید، قرارداد داشتید؟
نه، من فقط به خاطر آقای شهسواری رایگان كار كردم و دوست داشتم ابومسلم به جایگاه شایسته‌اش برگردد. به نظر من تیم‌هایی مثل ابومسلم، نساجی مازندران، سپید رود رشت و برق شیراز هویت فوتبال ایران هستند و باید همیشه در لیگ برتر حضور داشته باشند.
سرنوشت دستیاران شما چه می‌شود؟
آقای ناظمی كه مثل من از تیم جدا شده است اما فكر می‌كنم آقایان صدری، ‌نخودیان و رهبر همچنان در كنار تیم باقی بمانند.
حمیدرضا معصومیان
۱۳۸۹/۶/۱۷

خبری دیگر در همین موضوع از ایسکا نیوز:
دست نشان: مربیگری را کنار می گذارم// حالا برخی خبرنگاران خوشحال شدند

خبرگزاری ایسکانیوز: سرمربی سابق تیم ابومسلم بعد از خروج از این تیم گفت: مربیگری را کنار می گذارم.
نادر دست نشان روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری ایسکانیوز خاطرنشان کرد: نمی دانم فدراسیون چه مشکلی با من دارد که باعث شد تا خودم از ابومسلم استعفا دهم.
وی ادامه داد: به دلیل عدم دیافت استعلام از فدراسیون نتوانستم با ابومسلم قرارداد امضا کنم و خودم با مسئولین این تیم صحبت کرده و گفتم نمی توانم هدایت تیمشان را بر عهده بگیرم.
وی افزود: باید بدانم که فدراسیون فوتبال با من چه مشکلی دارد و اگز بدانم این مشکل کجاست برای همیشه از عرصه مربیگری خارج می شوم.
دست نشان به ایسکانیوز گفت: حالا برخی از خبرنگاران که منتظر بودند من از گود خارج شوم بسیار خوشحال هستند زیرا سوژه خوبی برای آن ها به دست آمد.
مربی سابق ابومسلم عنوان کرد: اگر یک سال هم ضرر کنم و تیم نگیرم برایم مهم نیست اما در صدد برطرف ساختن مشکلاتم با فدراسیون هستم و باید بدانم کجای کارم مشکل داشته که به من اجازه کار در لیگ را نداده اند.

نظرات

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.