دکتر هاشمی جواهری: مالکیت باشگاه ابومسلم خراسان از خصوصی به عمومی تبدیل می شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی گفت: مالکیت باشگاه ابومسلم خراسان از حالت خصوصی فعلی به عمومی تبدیل می شود. دکتر ˈعلی اکبر هاشمی جواهریˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تعیین مالکیت این باشگاه و ادعاهای مختلف در باره آن در سال های گذشته به یکی از دغدغه های مهم دست اندرکاران ذیربط و مردم استان تبدیل شده بود. وی گفت: عموم مردم و ورزش دوستان استان خراسان رضوی با دغدغه خاصی مساله مالکیت تیم ابومسلم را پی گیری کرده و مهم ترین درخواست آنان پایان دادن به این مشکل بود. وی افزود: تیم ابومسلم خراسان در سال های گذشته حتی به لیگ برتر فوتبال نیز صعود کرده بود ولی بعد از مدتی مسائل حاشیه ای و از جمله مالکیت و وجود ادعاهای مختلف در این زمینه بر روند کیفی این تیم تاثیر گذاشت و موجب سقوط آن به لیگ دسته اول شد...


وی اظهار کرد: در نشست های متعدد کارشناسی با مسوولان و دست اندرکاران ذیربط اداره کل ورزش و جوانان و دادگستری، بهترین گزینه برای برطرف کردن این مشکل تغییر مالکیت این تیم از حالت خصوصی به عمومی تشخیص داده شد.

وی گفت: بر این اساس و برای جدا شدن تیم ابومسلم از حاشیه های مختلف قرار شد این تیم از باشگاه فرهنگی و ورزشی ابومسلم جدا شده و تحت نظارت شرکتی به نام ˈمسلم خراسان رضویˈ قرار گیرد و باشگاه مزبور تنها مسائل اجرایی تیم را عهده دار باشد و امور مربوط به کادر فنی و تیمداری در شرکت یاد شده دنبال شود.

هاشمی جواهری اظهار داشت: 50 درصد سهام باشگاه ابومسلم خراسان به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی، 20 درصد سهام در اختیار شرکت مسلم خراسان رضوی و 30 درصد به مردم و علاقه مندان واگذار می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: هم اکنون تعدادی از اشخاص بدون داشتن مدارک و مستندات خاص ادعای مالکیت تیم ابومسلم و یا مطالبه از این باشگاه را دارند.

وی افزود: با تعیین مالکیت جدید باشگاه ابومسلم، کمیته حل اختلاف در اداره کل ورزش و جوانان به مسائل مرتبط با ادعاهای مالکیت و بدهی های آن رسیدگی می کند و اگر اشخاصی مستنداتی در این زمینه ارائه کنند، مطالباتشان پرداخت می شود.

وی گفت: ورزش و بخصوص فوتبال خراسان رضوی از نظر استعداد ، ظرفیت و توانمندی در سطح خوبی قرار دارد ولی برخی اختلاف سلیقه ها و مسائل حاشیه ای موجب رکود ورزش استان شده است.