هادی برگی‌زر: حاشیه‌های مالکیت نگذاشت صعود کنیم


هادی برگی‌زر با حضور در دفتر ایسنا اعلام كرد كه ناگفته‌هایش مربوط به فوتبالی‌های استان است. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، سرمربی فصل گذشته تیم فوتبال ابومسلم خراسان پس از اینکه نتوانست بعد از خداداد عزیزی و غلام پیروانی ناجی ابومسلم باشد به روزهایی اشاره کرد که بر ابومسلم سخت گذشت و  صحبت‌ها و گله‌ها و ناگفته‌هایی که قرار بود دقیقا بعد از پایان فصل به رسانه‌های استان بگوید اما نگفت؛ با این حال بعد از گذشت چند ماه، هادی برگی زر با حضور در دفتر ایسنا عنوان کرد که همه صحبت‌های من پیرامون كسانی است كه به طور مستقیم با فوتبال استان ارتباط دارند و به مسائل مدیریتی مربوط نمی‌شود. وی گفت: اصلا نمی‌خواهم در بحث مدیریتی باشگاه  داخل شوم چون این مسائلی که  می‌خواهم بگویم مربوط به مدیریت باشگاه نیست چون مشكلات را در داخل خود باشگاه حل كردیم و این مسائل فراتر از باشگاه ابومسلم می‌باشد....

 فعلا نیاز به آرامش داریم

وی تصریح كرد: این اختلافات شخصی نیست و باید آن را مربوط به حدود 6 سال پیش و در زمانی كه سردار ملاحی به عنوان مدیر عامل در تیم فوتبال ابومسلم حضو ر داشت، ‌شروع كرد که واقعا به مجموعه تیم كمك كرد و آنقدر ساختار قوی طراحی كرده بود كه تیم به هر شكلی نتیجه می‌گرفت اما مشكلات بعد از دوران مدیریت ناصر شفق شروع شد ولی به توصیه وفایی مدیر عامل فعلی باشگاه ابومسلم و همچنین فاضل رییس هیات مدیره چیزی نمی‌گویم چون فعلا نیاز به آرامش است.

وی ادامه داد: قبل از شروع لیگ دسته اول در فصل آینده و بعد از مرتفع شدن مشكلات، حقایق را خواهم گفت كه همه فوتبالی‌های مدعی ابومسلم را بهتر بشناسند چون آن‌ها كسانی‌اند كه به دنبال حفظ منافع خودشان هستند.

 برگی‌زردر خصوص روند نتیجه‌گیری تیمش در فصل گذشته خاطر نشان كرد: كادر فنی قبلی تیم، 15 امتیاز گرفته بودند كه ما موفق شدیم در نیم فصل دوم 23 امتیاز كسب كنیم و قطعا توانایی بیشتری هم برای گرفتن امتیازات داشتیم اما اشتباهات داوری باعث شد كه به خصوص در شهر مشهد لطمه بخوریم و در دو بازی برابر گسترش فولاد و الوند همدان هیچ انگیزه‌ای نداشتیم.

وی بیان داشت: گرفتن امتیازات در نیم فصل دوم خیلی سخت است زیرا بعضی از تیم‌ها خطر سقوط را احساس می‌كنند و روی حداقل امتیازات هم حساب می‌كنند ولی در مجموع از روند نتایج تیمم راضی هستم.

 تیم را غلام پیروانی نبسته بود، برایش بسته بودند

وی در پاسخ به این سوال كه آیا بستن تیم توسط غلام پیروانی در این نتایج تاثیرگذار بوده است یا خیر، اضافه كرد: با غلام پیروانی دوست هستم و هنگامی كه قصد داشتم به این تیم بیایم از او اجازه گرفتم و پس از مدت‌ها اعلام كرد كه این تیم را خود او نبسته و فقط یك بازیكن را آورده و تیم را با بازیكنانش به او تحویل داده‌اند كه نظر من این است چه پیروانی یا هر كس دیگری سلیقه خاص خود را دارد و قطعا بازیكنان مورد نظرش را جذب می‌كند؛ هر مربی اصول و فلسفه‌ای دارد كه براساس آن تیمش را می‌بندد و مطمئنا اگر من از ابتدا حضور داشتم تیم را طور دیگری جمع می‌كردم.

 حاشیه‌های مالکیت نگذاشت صعود کنیم

سرمربی فصل پیش تیم فوتبال ابومسلم خراسان با اشاره به دلایل عدم صعود تیمش به لیگ برتر كشور عنوان كرد: حاشیه‌ها خیلی ابومسلم را اذیت كرد و بحث مالكیت به گونه‌ای بود كه هر وقت نتیجه می‌گرفتیم به طرز عجیبی پیش می‌آمد و روی كار ما تاثیر می‌گذاشت، خیلی تلاش كردیم كه این مسائل وارد تیم نشود اما تاثیرات خود را گذاشته بود.

وی اظهار داشت: در داخل تیم گروه‌های كوچكی به وجود آمده بود و در نیم فصل دوم گروه‌های درون تیمی مقابل هم قرار می‌گرفتند و به موجب آن یكسری مسائل هم به وجود آمد كه به طور مثال بازیكنی می‌گفت اگر فلانی بازی كند من نیستم، خوشبختانه با این مسائل به شدت برخورد كردیم و براساس سیاست‌های باشگاه حركت كرده و حتی در ان مقطع چند بازیكن را هم به صورت رسمی بازی ندادیم و حتی در بازی آخرمان با 13 بازیكن به شهرتبریز رفتیم و هیچ باجی هم به كسی ندادیم.

وی اعلام كرد: پس از این كه تیم‌های پیكان و صبای قم در جام حذفی را شكست دادیم موضوع مالكیت به میان آمد كه باعث متلاشی شدن تیم شد و اگر این مسائل به وجود نمی‌آمد، قطعا بهتر نتیجه می‌گرفتیم.

 برگی‌زر به رفتن  پیروانی سرمربی سابق ابومسلم خراسان از این تیم اشاره داشت وافزود: با رفتن پیروانی یك گروه جدید وارد مجموعه تیم شد كه به نظرم روح جدیدی به آن وارد كرد و خیلی هم فوق‌العاده شد که اگر در سه بازی داخل خانه به جای تساوی پیروز می شدیم قطعا به پلی آف می‌رفتیم و همچنین من ناجی ابومسلم بودم زیرا اگر یك نفر دیگر می‌آمد مثل قبل امتیاز می‌گرفت و حتی ممكن بود سقوط كند.

 از یک تیم لیگ برتری پیشنهاد داشتم

 وی تاکید کرد : من ابومسلمی هستم و به این تیم آمدم تا ادای دین كنم، هر چند پیشنهادات بهتری از جمله یك تیم لیگ برتری در آن زمان داشتم كه ترجیح دادم با علاقه‌ام در مشهد كار كنم.

وی با اعتقاد به اینکه موضوع مالكیت باعث ایجاد مشكلات مالی در تیم شد، عنوان کرد: بازیكنان بی‌ جهت سطح توقع خود را از مدیریت برای مسائل مالی بالا بردند زیرا تیم‌هایی مانند گسترش فولاد و نساجی مازندران در ان مقطع فقط چند درصد از قراردادهای خود را دریافت كرده بودند و انتظار داشتیم كه بازیكنان با درك بیشتری به میدان می‌رفتند و من هم اگر به جای وفایی مدیر عامل تیم بودم زمانی هزینه می‌كردم كه سند تیم به نامم باشد و افرادی فقط در آن مقطع موضوع مالكیت را به میان آودند اما آیا فردی مانند بنی‌اسد كه مدعی مالكیت است حاضر به هزینه کردن بود؟

 سرمربی احتمالی فصل آینده تیم فوتبال ابومسلم خراسان اضافه نمود: خوشبختانه قرار است ابومسلم به عنوان زیر مجموعه شركتی فعالیت كند که به نظرم اگر این اتفاق صورت بگیرد كار خوبی است و از این وضعیت خیلی بهتر خواهد بود چون قرار نیست ماهیت تیم تغییر كند و تنها یك انتقال ساده صورت خواهد گرفت.

 تا این لحظه چیزی به نام زد و بند در ابومسلم ندیده‌ام

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این كه آیا واقعا زد و بندها در فوتبال استان به ویژه تیم ابومسلم زیاد است بیان كرد: فوتبال خراسان قدمت زیادی دارد كه قابل قیاس با استان‌های یزد، كرمان و ... نیست و یك روزی قطب فوتبال ایران بوده است كه بازیكنان بزرگی را هم معرفی كرده؛ مردم و هواداران در اینجا فوتبال را به خوبی می‌شناسند و به همین خاطر است كه كار كردن در این شهر سخت‌تر از بسیاری از جاهای دیگر است اما من تا به حال چیزی به نام زد و بند در تیمم ندیده‌ام.

وی در خصوص تبانی‌های به وجود آمده در لیگ دسته اول فوتبال كشور تصریح کرد: به نظرم جرایم در نظر گرفته شده از سوی كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باید سنگین‌تر می‌بود زیرا این باعث می‌شود كه دیگر این اتفاقات وجود نداشته باشد و به نظرم بعضی‌ها را باید مادام العمر محروم كرد تا دیگر كسی دست به تبانی نزند.

وی ادامه داد: باشگاه ما در خصوص اتفاقات بازی با پارسه ایرانیان مدعی است ولی مسائل آن بازی تنها یك شیطنت بود و هیچ تبانی وجود نداشت و اگر آن بازی را می‌بردیم در كورس می‌ ماندیم.

برگی‌زر در مورد اختلافاتش با خداداد عزیزی گفت: خداداد عزیزی مربی است كه برای خودش نظر قابل احترامی دارد و من هم به نگاه و خو استه او احترام می‌گذارم، حتی اگر برخلاف نظر من باشد، اما در نیم فصل دوم مسئولیت فنی بر عهده من بود و تنها تصمیم‌گیرنده هم سرمربی تیم می‌باشد كه من براساس تفكر خودم حركت می‌كردم ولی شاید از نگاه بعضی‌ها درست نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: با عزیزی همكار و هم بازی بوده‌ایم و هر كسی دیگری هم كه مدیر فنی تیم باشد، وظایف مشخصی دارد و اگر هر كسی كار خودش را انجام بدهد مطمئنا تداخلی پیش نمی‌آید و من هم باید پاسخگو باشم چون مستقل كار می‌كنم.

وی در پاسخ به این سوال كه چرا سعید خانی را در اواخر نیم فصل دوم، جذب كردید اما به خوبی از او استفاده نكردید اظهار کرد: سعید خانی اسطوره باشگاه است كه خیلی هم زحمت كشیده و بازیكن بومی و باتجربه‌ و دلسوزی است و او را درنیم فصل دوم به تیم آوردم اما متاسفانه در چند بازی برایش كارت صادر نشد و در دو سه بازی آخر هم ترجیح دادیم از بازیكنان جوان‌تر استفاده كنیم زیرا انگیزه بسیاری داشتم و هنوز با وی در خصوص فصل‌ آینده صحبت نكردم كه می‌خواهد چه كار كند و به نظرم اگر روزی بخو اهد از فوتبال خداحافظی كند باید مراسمی در شان او برگزار شود.

 توافقات اولیه برای ماندن در ابومسلم شده است

برگی‌زر با بیان این كه به توافقات اولیه با تیم ابومسلم برای فصل آینده رسیده است بیان داشت: صحبت‌های اولیه با اعضای هیات مدیره باشگاه انجام شده و به توافقاتی هم رسیده‌ایم كه برنامه‌ای جهت فصل اینده را به طور مطلوب ارایه كردم و اگر فاصله‌ای افتاده، به خاطر مشكلات مالكیتی است كه قطعا تا اول خرداد ماه همه چیز قطعی خواهد شد.

وی اضافه کرد: اگر گزینه‌ دیگری هم مد نظر مدیران باشگاه باشد، هیچ عیبی ندارد اما چیزی كه مشخص است من به مشكلات تیم آشنا هستم و با سابقه‌ای كه در لیگ دسته اول دارم كل بازیكنان دو گروه را به خوبی می‌شناسم و حتی از دو تیم لیگ یكی هم پیشنهاد دارم كه به آنها گفتم با تیم ابومسلم تمدید كرده‌ام.

وی افزود: برنامه‌ خیلی مدونی تهیه كردم و تمامی كارهایم برای فصل آینده با برنامه پیش خواهد رفت و یك آماده‌سازی هشت هفته‌ای را مد نظر داریم كه دو اردو را در آن گنجاندیم و اگر باشگاه به وعده‌هایش عمل كند و تمامی خواسته‌هایمان مهیا شود و همچنین بازیكنانی كه خیلی گران هم نیستند را جذب كنیم قطعا جزء مدعیان قهرمانی خواهیم بود.

 مانند فصل گذشته بازیکن 300 میلیونی نداریم

گزینه احتمالی هدایت تیم فوتبال ابومسلم در فصل اینده عنوان کرد :همه چیز دست یك مربی نیست و باید تمامی مجموعه از جمله تداركات، هواداران و حتی رسانه‌ها برای نتیجه‌گیری تیم كمك كنند و بیشتر به دنبال بازیكنان بومی و كسانی كه توان بازی در لیگ دسته اول را دارند، هستیم و مطمئن باشید مانند فصل گذشته بازیكن 300 میلیونی در تیم نخواهیم داشت و لیگ یك بازی انگیزه‌هاست و اگر با انگیزه بازی نكنیم موفق نمی‌شویم و قطعا اگر خیلی خوب شروع كنیم و بتوانیم هواداران را به ورزشگاه بكشانیم مطمئنا مشهد را به جهنمی برای دیگر تیم‌ها تبدیل خواهیم كرد.

وی به پیوستن یونس شاكری به تیم فوتبال پرسپولیس تهران اشاره کرد و گفت : یكی از مهره‌های كلیدی ما در فصل گذشته بود كه كمك بسیاری به تیم كرد و در نیم فصل دوم باشگاه استقلال ابراز تمایل برای جذب او كرد كه با امیر قلعه‌نوئی صحبت كردم و او اجازه داد تا آخر فصل در تیم بماند و در پایان فصل که بازی‌ها به اتمام رسید به سرمربی تیم فوتبال استقلال زنگ زدم و گفتم بازی‌ها تمام شده ، اگر می‌خواهید یونس شاكری را به تهران بفرستم كه او اعلام كرد فعلا وضعیتشان مشخص نیست و اگر پیشنهاد بهتری دارد می‌تواند به تیم دیگری برود که در نهایت به تیم فوتبال پرسپولیس تهران پیوست كه كار دشواری را در پیش خواهد داشت و برای او آرزوی موفقیت می‌كنم.

 فقط قلعه نویی شایسته سرمربیگری تیم ملی است

 وی در خصوص اینکه آینده تیم ملی فوتبال کشور را برای صعود به جام جهانی چطور می‌بیند، اظهار داشت: بعضی مربیان ما علیه كی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال كشور جو بدی درست كردند ولی به نظر من او مربی تیم‌های بزرگی بوده اما بعضی‌ها در برابر او جبهه گرفتند ولی نباید از این موضوع بگذریم که بهترین گزینه خارجی تاریخ كشور برای تیم ملی انتخاب شده است و اصلا با مربیانی مانند برانكو، قابل قیاس نیست اما باید در ابتدا فضای فوتبالی و اجتماعی را آماده می‌كردیم و بعد او را به ایران می‌آوردیم؛ در جامعه ما مربی داخلی باید كار كند ولی به نظرم هیچ مربی جز امیر قلعه‌نویی شایسته این سمت نیست.

وی معتقد است كه ایرانی، مرد روزهای سخت است، می‌گوید كار ایران برای صعود به جام جهانی ساده نیست اما به نظرم ما توانایی بردن تیم‌های بزرگ را داریم.

برگی زر در خصوص 16 تیمی شدن لیگ برتر خاطرنشان کرد: به نظرم 18 تیمی ماندن لیگ بهتر است چون باید یك هرم را در نظر بگیریم كه در راس آن تیم ملی فوتبال كشور حضور دارد و قاعده آن هم تیم‌های لیگ هستند كه هر چه آن بزرگ‌تر باشد فضا برای آمدن بازیكنان بیشتر است و چون اداره كردن و برنامه‌ریزی سازمان لیگ سخت‌تر است، می‌خواهند 16 تیم در لیگ حضور داشته باشند ولی باید بازیكنان بیشتری را درگیر كنیم و من معتقدم كه لیگ دسته اول باید به 18 تیم برسد.

وی با اشاره به حضور تیم‌های مشهدی‌ در مسابقات کشوری بیان کرد: هر چه تعداد تیم‌های مشهدی در لیگ‌های كشوری بیشتر باشد بهتر است و به نفع همه ماست و خوشحالم كه محمدرضا مهاجری سرمربی سیاه‌جامگان نیز با تیمش تمدید كرده و همچنین شنیده‌ام که قرار است یک نماینده نیز از استان در لیگ دسته دو فوتبال کشور داشته باشیم که این به رشد فوتبال خراسان کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: فضای فوتبال باید به دو سمت برود كه در ابتدا باید همه چیز شفاف‌سازی شود و از سوی دیگر از رسانه‌ها درخواست دارم كه فضای مطبوعات و ورزش استان را به یك سمت ببرند و همه در كنار هم قرار بگیرند نه مقابل هم.

برگی زر در مورد حضورش در گردهمایی دانش‌افزایی مربیان کشور نیز گفت: کسانی که در این کلاس شرکت می‌کنند، دارای مدرک مربیگری A می‌باشند و مدرس یا مربی فعال هستند و به نظرم حداقل باید در انتخاب مربیان مشهدی بهتر کار می‌شد.

وی گفت: در پایان از اسماعیل وفایی مدیر عامل باشگاه و فاضل فكور رییس هیات مدیره تشكر می‌كنم كه من را مورد حمایت خود در این مدت قرار دادند .