چمنیان: بدون تردید پیشنهاد سرمربیگری ابومسلم برایم اولویت دارد

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی عنوان كرد: رفتنم از هیات استان قطعی است اما هنوز هیچ استعفایی نوشته نشده است.عباس چمنیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، که به گفته خود بیشتر از چند هفته دیگر میهمان هیات فوتبال استان نخواهد بود، در خصوص اخبار و شنیده‌های مبنی بر رفتن وی از هیات فوتبال استان، اظهار كرد: گمانه‌زنی‌ها و صحبت‌هایی وجود دارد اما هنوز استعفا نداده و در خدمت هیات هستم و فعالیت می‌کنم.وی ادامه داد: از همان آغاز حضورم در هیات فوتبال استان نیز اعلام كردم تا زمانی به عنوان رییس این هیات حضور خواهم داشت كه بتوانم موثر بوده و حركت موثری را برای فوتبال استان انجام دهم.وی با بیان اینكه كار اصلی من مربی‌گری است، افزود: سال گذشته بر اساس تكلیف و نیازی كه كارگروه فوتبال استان و نیز مدیر كل ورزش و جوانان برعهده من گذاشت برای انجام تغییر و تحول و البته فقط از روی تکلیف نه علاقه قلبی وارد هیات استان شدم..

چمنیان اظهار كرد: امروز كه یك سال از این انتخاب و نشستن من بر روی صندلی ریاست هیات فوتبال خراسان رضوی می‌گذرد و شاهد هستیم كه كارهای خوبی نیز انجام شده و توانستم ماموریت خودم را در این بازه یك ساله به انجام برسانم.

وی ادامه داد: از همان ابتدا برای برنامه‌ریزی فوتبال استان برنامه‌های یك ساله بسته شد و ترجیح دادیم برنامه‌ها به این شكل باشد كه بر این اساس به دو ماموریت و هدف بزرگ دست یافتیم.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی در این خصوص توضیح داد: اولین هدف، تغییر نگرش نسبت به فوتبال استان بود زیرا تغییر نگرش لازمه تحول است به همین دلیل تمام تلاش خود را كردیم تا نگاه خانواده فوتبال و اركان مستقیم در ارتباط با فوتبال را تغییر دهیم كه خوشبختانه این اتفاق نیز افتاد.

وی ادامه داد: همچنین در دیدی بزرگ‌تر، نگاه AFC و نیز فدراسیون فوتبال را نسبت به استان خراسان رضوی تغییر دادیم زیرا پیش از این بدون تعارف، نگاهی توام با حقارت به فوتبال استان می‌شد که خوشبختانه این نگاه جای خود را به نگاه مثبت تغییر داد و توانستیم استعداد و پتانسیل‌های استان را به همگان نشان دهیم.

چمنیان با ابراز خوشحالی از بازگشت اعتماد نسبت به فوتبال استان، تصریح كرد: این موضوع محصول كارنامه یك ساله ماست كه توانستیم بر اساس برنامه اعلام شده خود هویت و شخصیت را به مجموعه فوتبال خراسان بازگردانیم كه می‌توان گفت موفق نیز بوده‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال كه پس از كناره‌گیری از ریاست هیات فوتبال برنامه‌های آتی هیات دچار تنزل خواهد شد یا خیر، عنوان كرد: طبیعتا به همین شكل خواهد بود و اگر قرار باشد كه توجه و برنامه‌ریزی منسجمی انجام نشود این اتفاق می‌توانست پس از پایان دوره چهار ساله ریاست من روی دهد.

وی تاكید كرد: لازمه پیشرفت فوتبال خراسان همدلی و همكاری تمامی جامعه فوتبال استان است و حالا با رفتن من، زمان آن رسیده كه مدیر كل ورزش و جوانان استان، كارگروه فوتبال و مسوولین آستین خود را بالا بزنند و نشان دهند كه این مسیر موفقیت ادامه خواهد داشت.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی با بیان اینكه دیگر فوتبال استان راه خود را پیدا كرده است، افزود: دغدغه مدیر كل، كارگروه و من باید همیشه این باشد كه اگر قرار باشد از این لحظه دیگر نباشیم، چنان برنامه‌ریزی كنیم كه هیات دچار مشكل نشود.

وی در خصوص استعفای خود اعلام كرد: هیچ استعفایی تا به این لحظه نوشته نشده و تنها به صورت شفاهی در كارگروه كه با حضور مدیر كل ورزش و جوانان خراسان رضوی برگزار شد، مطرح گردید.

چمنیان ادامه داد: بر اساس صحبت‌های من نیز كارگروه و شخص مدیر كل قانع شده و دلایل كناره‌گیری من از سوی آن‌ها پذیرفته شد زیرا از همان ابتدا نیز اعلام كرده بودم كه هرگز 4 سال در هیات نخواهم ماند زیرا مسوولیت و شغل اصلی من مربی‌گری است و 20 سال از عمر خود را در این مسیر تلاش كرده و تجاربی كسب كردم و در صورتی كه بخواهم 4 سال كار اجرایی انجام داده و از مستطیل سبز دور باشم، تمام تلاش‌های من بر باد خواهد رفت.

وی با اشاره به اینكه در این مدت یك ساله، دین خود را به فوتبال استان ادا كرده‌ام، افزود: در كنار تمام مشكلات و حواشی كه وجود داشت روزهای بسیار پر استرس و پر حاشیه‌ای را پشت سر گذاشتیم تا هیات فوتبال استان توانست به جایگاه كنونی‌اش برسد و در این مسیر بسیاری از افراد ناپاک که با حضور من موقعیت‌شان در خطر افتاده بود جو ایجاد کرده و باعث مشکلاتی شدند با این حال امیدوارم پایان ماموریت من با آغاز فعالیت كسی باشد كه بتواند این مسیر را موفق‌تر از پیش ادامه دهد.

وی در خصوص زمان اعلام فرد جایگزین در هیات فوتبال استان، عنوان كرد: در كارگروه هفته‌ای كه گذشت در خصوص ابومسلم و مالكیت آن بحث شد اما یكی از اولویت‌های كارگروه رسیدگی به انتخاب فرد جایگزین خواهد بود كه در هفته‌های آینده به آن خواهیم پرداخت.

وی با بیان اینكه اعتقادی به حضور فردی اقتصادی در هیات فوتبال استان ندارم، اظهار كرد: به جای اینكه فردی اقتصادی بخواهد بیاید، یك مدیر ورزشی می‌تواند با توانایی‌های خود با تمامی اركان اقتصادی استان تعامل داشته باشد كه البته این موضوع یعنی تعامل با صناعت و اقتصاد یكی از برنامه‌های هیات بود اما اعتمادسازی نیازمند این تعامل بود كه خوشبختانه در این مورد توانستیم فعالیت‌هایی را داشته باشیم به همین دلیل اعتقاد دارم كه یك مدیر ورزشی توانمند كه با فوتبال نیز زندگی كرده باشد بتواند كمك خوبی به فوتبال استان كند.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی تاكید كرد: در روز مجمع افراد حاضر در آن به چمنیان رای ندادند بلكه به لزوم تحول در فوتبال استان رای دادند و همچنین به برنامه‌هایی كه ارایه شد، به همین دلیل امروز نیز شخص خیلی مهم نیست صرف نظر از اینكه افراد توانمندی در استان وجود دارد امیدوارم شخص لایقی انتخاب شود.

وی همچنین در خصوص اداره هیات در مدت جا به جایی و انتخاب رییس جدید، اظهار كرد: به اعتقاد من جهانی‌فر كه در حال حاضر به عنوان دبیر هیات مشغول فعالیت است، به عنوان یك فرد دلسوز و عملیاتی می‌تواند در بازه انتقال و جا به جایی از عهده فعالیت‌های هیات بربیاید.

چمنیان با اشاره به اینكه دلیل احساس پایان ماموریت من در هیات فوتبال، به طور صرف مربی‌گری نیست، ادامه داد: مطمئنا تنها به خاطر بحث مربی‌گری از هیات فوتبال استان جدا نمی‌شوم اما نمی‌توان آن را بی‌ارتباط دانست.

وی اذعان كرد: پیشنهادهای زیادی طی سال گذشته و امسال به من شد مانند حضور در تیم ملی جوانان اما در حال حاضر دو گزینه نفت و گاز گچساران و ابومسلم خراسان را به طور جدی در پیش روی خود دارم كه با تیم گچساران صحبت‌های اولیه انجام شده و با ابومسلم نیز برنامه خود را داده‌ام و مذاكرات تا مراحلی پیش رفته اما هنوز چیزی به طور قطع مشخص نیست.

چمنیان در پاسخ به این سوال كه گچساران یا ابومسلم كدام را انتخاب خواهید كرد، تصریح كرد: بی‌تردید شك نكنید كه تعصب به شهرم باعث می‌شود به ابومسلم فكر كنم و اولویت اولم ابومسلم باشد اما تیم نفت و گاز گچساران نیز پیشنهاد بسیار خوبی است كه می‌توان در مورد آن فكر كرد و در نهایت براساس شرایط انتخاب کنم.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی ادامه داد: در هر صورت اگر حتی با این دو تیم نیز به نتیجه‌ای نرسم مطمئن باشید مربی‌گری را ادامه خواهم داد و در یكی از تیم‌های جوانان و پایه استان فعالیت خواهم كرد.

وی در پاسخ به این سوال كه چه زمانی هیات را تحویل خواهید داد، گفت: پیدا كردن جایگزین از یك سو و نیز بحث پیوستن من به یكی از تیم‌های مورد نظر از سوی دیگر، تعیین كننده زمان تحویل هیات خواهد بود و می‌توان گفت نهایتا تا دو هفته آینده این موضوع مشخص خواهد شد.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی تاكید كرد: به طور قطع رفتن من از هیات فوتبال خراسان رضوی حتمی است اما زمان آن شاید كمی دیر یا زود شود.

وی همچنین با اشاره به موضوع مالكیت جدید ابومسلم اظهار كرد: بر اساس جلساتی كه در كارگروه و با شهردار مشهد برگزار شد، به نتایج خوبی در این خصوص رسیدیم و تا هفته آینده مبلغ هر سهام برای هر هوادار از این باشگاه اعلام خواهد شد.