مدیر كل ورزش و جوانان خراسان رضوی: ابومسلم در نگاه من هویت شش میلیون خراسانی است

مدیر كل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: فكر می‌كنم جریان شکل‌گیری جدید تیم ابومسلم مهم‌تر از گزینه مربیگری این تیم است.دكتر علی‌اكبر هاشمی جواهری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، افزود: از روزی كه به اداره ی کل ورزش و جوانان استان آمده‌ام، به خصوص در هشت ماه گذشته روزی نبوده كه دغدغه ابومسلم را نداشته باشیم و كارها را پیگیری نكنیم و حتی تمام كسانی كه در حال كار هستند دغدغه این تیم را دارند و انشاءا... كه بتوانیم تصمیمات خوبی بگیریم.وی با بیان اینكه یك جلسه اقتصادی با حضور موثرین را در پیش داریم، افزود: كارهای بزرگتری را برای مجموعه ابومسلم در پیش داریم و از ساعت 20 امروز چهارشنبه در تالار كوهسنگی مشهد من و مهندس پژمان شهردار مشهد از موثرین اقتصادی دعوت كرده‌ایم و حتی روی سایت اداره كل ورزش و جوانان خراسان رضوی هم اعلام كرده‌ایم افرادی كه علاقه‌مند به بحث سرمایه‌گذاری هستند به این جلسه بیایند و ما به دنبال اسپانسر نمی‌گردیم و فقط بحث ما سرمایه‌گذاری است.....

وی گفت: حاضریم در 50 درصدی كه اعلام كردیم، همه فعالان اقتصادی را شریك كنیم و به نظرم این اتفاق خوب و مباركی است كه در ورزش رخ می‌دهد، انشاالله كه ابومسلم تنها در رشته فوتبال سرمایه‌گذاری نكند و وقتی كه كارهای بنیادی در آن انجام شد می‌تواند در سایر رشته‌های ورزشی موثر و مفید باشد.

هاشمی جواهری در مورد برگزاری جلسه هواداران تیم فوتبال ابومسلم با اعضای كارگروه فوتبال، بیان داشت: فكر می‌كنم جریانی كه در تیم ابومسلم در حال شكل‌گیری است بسیار خوب می‌باشد و از روز اول نیز شعار دادیم كه مالكیت باید به بخش خصوصی تبدیل شود و ساز و كارهای منابع مالی هم مشخص گردد.

وی اضافه كرد: روند رو به رشد این تیم باید روشن گردد و همچنین ریشه‌های آن قرص و محكم شود تا بتوانیم برنامه‌ریزی بلند مدت، میان مدت و كوتاه مدت برای آن داشته باشیم و انشاءا... این تیم به روزهای اوج خود برگردد و بهتر از قبل شود و به نظر می‌رسد كه دیگر مشكل خاصی به لحاظ ورزشی در استان نخواهیم داشت.
 
وی ادامه داد: تماشاگران دوست دارند تیم‌شان با اقتدار و سربلند بتوانند در مسابقات شركت كنند و از حواشی كه بعضی اوقات ایجاد می‌شود روی اصل موضوع تاثیر نگذارد، من ابومسلم را به عنوان یك تیم و فوتبال نگاه نمی‌كنم بلكه هویت شش میلیون مردم استان را در قالب این تیم می‌بینم كه مطالبه‌گر حق خود هستند و سعی می‌كنم به دور از مسایل حاشیه‌ای و منافع شخصی این مساله را دنبال كنم و انشاءا... بتوانیم تصمیمات درستی برای آن اتخاذ كنیم.

مدیر كل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره افراد حاضر در کارگروه فوتبال استان خاطرنشان كرد: هر كدام از این افراد یك ظرفیت‌هایی بودند كه به نظر من عصاره فوتبال استان هستند و نمی‌توان افرادی مانند غیاثی، زردكانلو، دكتر پیمانی زاد، چمنیان، عطارزاده و دانایی را از فوتبال استان حذف كنیم و آنها را جدا ببینیم.

وی اظهار داشت: فكر می‌كنم با توجه به ظرفیت‌های خودشان در این كارگروه حضور دارند و هر كجا احساس بكنیم افراد توانمندتری از آنها می‌توانند كار كنند، قطعا در جهت صلاح ورزش از ان ها استفاده خواهیم كرد.

وی خاطر نشان كرد: با توجه به اینكه نظرات تماشاگران را یك مرور دیگر می‌كنیم و در كارگروه نظری كه مبنی بر مطرح شده عباس چمنیان برای هدایت تیم فوتبال ابومسلم اعلام شده و یا ممكن است گزینه‌ بهتری هم برای این هدف باشد، پیگیری خواهیم كرد. تاكید می‌كنم قضیه سرمربیگری خیلی مهم است اما مهمتر از آن بحث شكل‌گیری و شاكله تیم ابومسلم است كه الحمدلله با كارهای خوبی كه صورت گرفته بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم.