خداداد عزیزی: هیات فوتبال استان در مورد تیم ابومسلم غیرقانونی عمل کرد، فدراسیون از ما خواست برای ثبت قرارداد به تهران برویم


خداداد عزیزی گفت: به دلیل خودداری هیات فوتبال استان از ثبت قراردادهای بازیکنان ابومسلم، ناچارا به فدراسیون فوتبال مراجعه کردیم. مدیر فنی تیم فوتبال ابومسلم خراسان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری داشنجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، تصریح کرد: پس از وصول نامه فدراسیون فوتبال و نیز رای موقت کمیته انضباطی که مجموعه ما را به عنوان تیم ابومسلم به رسمیت می‌شناخت، برای ثبت قراردادها با محمد جهانی‌فر، سرپرست هیات فوتبال استان، صحبت کردیم که ثبت قراردادها را خالی از مشکل عنوان کرد. وی ادامه داد: با این حال، پس از گذشت مدتی محمد جهانی‌فر از ثبت قراردادهای بازیکنان ما خودداری کرد و دلیل آن ارسال نامه‌ای از اداره کل ورزش و جوانان استان به فدراسیون مبنی بر جلوگیری از ثبت قراردادهای تیم ما بود....

مدیر فنی تیم ابومسلم با اشاره به بلاتکلیفی بازیکنان در ثبت قراردادها، اظهار کرد: برای این منظور با فدراسیون فوتبال تماس گرفتیم که از ما خواسته شد تا برای ثبت قرارداد بازیکنان به تهران رویم، در حال حاضر لیست نهایی بازیکنان صادر شده و تمامی قراردادها نیز ثبت شده است.

وی در مورد صدور رای نهایی رای کمیته انضباطی فوتبال مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت مالکیت باشگاه ابومسلم، خاطرنشان کرد: تاکنون از صدور این رای خبری نشده است، البته باید توجه داشت که امروز آخرین فرصت نقل و انتقالات است.

عزیزی افزود: تعیین تکلیف وضعیت مالکیت باشگاه ابومسلم در حدود صلاحیت کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال است و طبق قرار موقتی که از سوی این کمیته صادر شده، تیم در اختیار دکتر وفایی است و ما نیز بر همین مبنا اقدام به تشکیل تیم کردیم.

مدیر فنی تیم ابومسلم خراسان همچنین با اشاره به نظرات کمیسیون ماده پنج استان خراسان در خصوص به رسمیت نشناختن وفایی به عنوان مالک این باشگاه، اظهار کرد: باید توجه داشت که رییس کمیسیون ماده 5 استان، دکتر علی‌اکبر هاشمی جواهری، مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی است که وی ادعا دارد، تیم ابومسلم در اختیار آن‌ها است!

وی ادامه داد: هاشمی جواهری تیم ابومسلم را از آن ما نمی‌داند، وی با وجود اینکه در کمیسیون ماده پنج استان در مسند قضاوت قرار گرفته، نظر شخصی خود را ابراز و اعلام طرفداری می‌کند که این مساله درستی نیست.

عزیزی تصریح کرد: به همین منظور ما به کمیسیون اصلی ماده پنج وزارت ورزش و جوانان شکایت برده و نسبت به این مساله که آیا رییس کمیسیون ماده پنج استان می‌تواند به طور همزمان، طرف دعوا نیز باشد، شکایت کردیم.

مدیر فنی تیم ابومسلم خراسان گفت: سوال من از هیات فوتبال استان این است که آیا این هیات زیر نظر فدراسیون فوتبال فعالیت می‌کند و یا تحت لوای اداره کل ورزش و جوانان استان است؟ به همین دلیل اقدامات مربوط به ثبت قراردادها را در سازمان لیگ کشور انجام داده‌ایم.

مدیر فنی تیم ابومسلم خراسان در خصوص وضعیت تمرینات این مجموعه به ایسنا گفت: پس از صدور قرار موقت کمیته انضباطی تمرینات خود را آغاز کرده و تاکنون قرارداد 20 بازیکن ثبت شده است، همچنین بین 6 تا 7 بازیکن زیر 23 سال نیز جذب تیم شده‌اند.

عزیزی اضافه کرد: در حال حاضر نیز در حال گذراندن اردویی 5 روزه در تهران هستیم.

وی در مورد شانس صعود تیم ابومسلم در این دوره از رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور، یادآور شد: در حال حاضر ترکیب تیم به گونه‌ای چیده شده که امکان صعود برای آن وجود دارد، مجموعه نفرات تیم ما بازیکنانی شناخته شده‌اند و هم‌اکنون 5 بازیکن لیگ برتری در اختیار داریم و سایر بازیکنان نیز سابقه زیادی در حضور در مسابقات دارند.

عزیزی در پاسخ به این سوال که آیا عقب افتادن تمرینات موجب پایین آمدن سطح فنی تیم ابومسلم نخواهد شد، گفت: از لحاظ بدنی بازیکنان ما با کمی مشکل مواجه هستند اما در عین حال از نظر تجربه حضور در مسابقات از سطح بالایی برخوردارند.