نماینده هیئت‌های فوتبال شهرستان‌ها: چمنیان در این مدت کوتاه حضورش در فوتبال هیچ کاری انجام نداد و بیشتر حرف زد!

احمدعلی رضوی ادامه داد: زمانی که چمنیان به هیئت آمد و برنامه‌های خود را در روز انتخابات تشریح کرد، همه فکر می‌کردیم که استاد دانشگاهی که اتفاقا فوتبالی هم هست، می‌تواند به وضعیت خراب فوتبال این استان کمک کند. متاسفانه ایشان نه‌تنها به این وضعیت کمک نکردند، بلکه باعث شدند شرایط نیز بدتر شود؛ به صورتی که الان باید بگوییم فوتبال در شهرستان‌ها و استان بسیار اسفناک است!» رضوی افزود: «چمنیان در این مدت کوتاه حضورش در فوتبال هیچ کاری انجام نداد و بیشتر حرف زد. ما نفهمیدیم چرا اصلا ایشان وارد فوتبال شد و چرا اصلا رفت! مگر فوتبال یا ورزش، بازیچه دست آقایان بالادستی است که از هرکس خوششان می‌آید، او را برای چند‌وقت مدیر بگذارند و بعد از چند روز هم به دلیل پول گرفتن از یک تیم بگذارد و برود؟»نایب رئیس هیئت فوتبال تربت حیدریه تصریح کرد: «متاسفانه تمام تلاش‌های بی‌ثمر کسانی که در این چند وقت اخیر به هیئت آمدند،برای تیم ابومسلم بوده است؛ اما نه‌تنها مشکلات این تیم را حل نکردند، بلکه باعث شدند فوتبال استان از قبلش هم خراب‌تر شود. ما از چمنیان واقعا گله داریم؛ چرا که او اصلا توجهی به اصل فوتبال نکرد و دائم به فکر خودش بود. باور کنید فوتبال استان فقط ابومسلم نیست، بلکه جوانان دیگر هم که در شهرستان‌های دیگر به فوتبال می‌پردازند، حق دارند از این ورزش سهم ببرند....

یادآور می شود گردهمایی سالانه رؤسای هیئت‌های فوتبال شهرستان‌های خراسان رضوی، در حالی در روزهای پایانی هفته گذشته در سالن همایش‌های هیئت فوتبال استان در مشهد برگزار شد که به جای 27‌هیئت فوتبال زیر مجموعه استان، فقط 9 هیئت در آن شرکت کرده بودند و بقیه در اعتراض به عملکرد ضعیف هیئت فوتبال، ترجیح داده بودند در این گردهمایی شرکت نکنند! البته همین تعداد کم حاضران شرکت‌کننده در این مراسم نیز، از اهمیت‌ندادن هیئت فوتبال استان به آن‌ها و توجه بیشتر به ابومسلم گلایه داشتند و جالب‌تر اینکه انتقاد‌های همین رؤسای شهرستان‌ها از رفتن چمنیان به تیم ابومسلم و توجه‌نکردن او به متن فوتبال بود. 

نماینده هیئت‌های فوتبال شهرستان‌ها: ابومسلم همه فوتبال این استان نیست!  نایب رئیس هیئت فوتبال تربت‌حیدریه که به نمایندگی از سایر هیئت‌های فوتبال شهرستان‌ها در این همایش صحبت می‌کرد، گفت: « من برای فوتبال این استان متأسف هستم که هیچ توجهی به مسئله اصلی که باید به آن بپردازد، یعنی فوتبال، ندارد. 

جهانی فر: فوتبال استان در سایه مشکلات ابومسلم است
سرپرست هیئت فوتبال خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: متاسفانه فوتبال استان در سایه مشکلات عدیده باشگاه ابومسلم قرار دارد که این موضوع موجب غفلت در سایر بخش‌ها می‌شود و ما قبول داریم که نتوانسته‌ایم به هیئت‌های شهرستان‌ها به خوبی رسیدگی کنیم. محمد جهانی‌فر اظهار کرد: مسائلی که در ورزش استان و به‌خصوص در زمینه فوتبال از اسفند سال گذشته آغاز شد، تمام مسائل هیئت فوتبال را تحت الشعاع خود قرار داده است و ما بسیار متأسفیم که هنوز فوتبال استان به جریان ابومسلم گره خورده است. وی در ادامه با اشاره به مسئولیت‌ناپذیری برخی هیئت‌ها، خاطرنشان کرد: متاسفانه ارتباط ما با هیئت‌های فوتبال شهرستان‌ها یک طرفه است و گزارش کار بسیاری از هیئت‌ها ناقص بوده است. در این میان تنها شهرستان‌های سبزوار، گناباد، کاشمر، نیشابور، قوچان و چند شهر دیگر مسئله همکاری با هیئت فوتبال استان را جدی گرفته‌اند. برخی از هیئت‌های شهرستان‌ها حتی پاسخ نامه‌های ما را به درستی ارسال نمی‌کنند که این نشان‌دهنده توجه‌نکردن به مسئولیت واگذار شده است. باید توجه کرد که مسئولان هیئت‌ها باید تابع مقررات هیئت فوتبال استان باشند. 

وی در‌خصوص راهکارهای در نظر گرفته‌شده برای حل مشکلات مالی هیئت فوتبال اظهار کرد: امسال در هیئت فوتبال استان تصمیم گرفتیم منابع درآمدی در نظر گرفته شده در آیین‌نامه‌های نقل و انتقالات بازیکنان را جدی‌تر اجرا کنیم تا از این جهت، بخشی از هزینه‌های هیئت بازگشت کند. اگر این اتفاق با‌جدیت انجام شود، بسیاری از مشکلات مالی ما حل خواهد شد. در حال حاضر، فقط ساختمان هیئت فوتبال خراسان رضوی حدود 180 میلیون تومان بدهی دارد.
جواد طاری بخش