مسوولان خراسان رضوی رسیدگی به مساله مالکیتی تیم ابومسلم را در اولویت اقدامات خود قرار دهند

ˈعلی حنطهˈ روز چهارشنبه در نشست خبری نمایندگان تیمهای خراسان رضوی در لیگ دسته اول فوتبال کشور، افزود: با استمرار مسائل حاشیه ای مالکیتی تیم فوتبال ابومسلم بازیکنان این تیم از ابتدای فصل جاری لیگ دسته یک حتی یک ریال از مطالبات خود را دریافت نکردند و با مشکلات مالی متعددی دست به گریبان هستند.به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا وی گفت: طی این مدت با تنگناهای زیادی در تامین مخارج تیم و اعزام بازیکنان به مسابقه های مختلف و اسکان بازیکنان غیر بومی در مشهد مواجه بودیم و حتی قادر به تامین لباس و کفش مناسب برای آنان نیستیم.وی خاطر نشان کرد: به همین دلیل تعدادی از بازیکنان اصلی تیم ابومسلم را ترک کردند که بجای آنان بازیکنان امید ابومسلم جایگزین شده اند.حنطه افزود: هم اکنون تنها چهار بازیکن اصلی و اولیه در ترکیب تیم ابومسلم قرار دارند و در صورتی که آنان نیز تیم را ترک کنند، کادر فنی فعلی این تیم هم از آن جدا می شوند و این تیم باید با مربیگری تیم امید به کار خود ادامه دهد...

وی اضافه کرد: بدنبال عدم مطالبات معوقه بازیکنان توسط وفایی مدیر قبلی باشگاه ابومسلم، هیات مدیره موقتی با حضور مسوولین مربوطه هیات فوتبال استان و این تیم تشکیل و اقداماتی برای جذب حامی مالی برای تامین مخارج این تیم در دست انجام است.

سرمربی تیم فوتبال ابومسلم خراسان گفت: یک حامی مالی تهرانی عنوان کرده در صورتی که مالکیت باشگاه به نامش ثبت شود، کلیه 80 میلیارد بدهی معوقه ابومسلم را پرداخت و رضایت شاکیان آن را به دست می آورد.

حنطه از مسوولین اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی درخواست کرد در اسرع وقت طی جلساتی با نماینده این حامی مالی و بررسی مسائل مطرح شده، معضل مالکیت این تیم را رفع کنند.

وی اظهار داشت: علیرغم وجود این مشکلات از ابتدای لیگ دسته اول 11 امتیاز کسب کردیم و اگر دست اندرکاران مربوطه به تعهداتشان در قبال این تیم عمل می کردند هم اکنون در صدر جدول گروه خود قرار داشتیم.

سرمربی تیم فوتبال ابومسلم خراسان از رسانه ها خواست با حساسیت بیشتری مسائل مربوطه به تیم تیم ابومسلم را پیگیری و مسوولان و متولیان مربوطه را وادار به پاسخگویی در این زمینه کنند.

سرمربی تیم فوتبال پدیده شاندیز هم گفت: اگر با اهتمام مسوولین ذیربط مسائل و مشکلات تیم فوتبال ابومسلم خراسان رفع شود این تیم شانس زیادی برای صعود به رده های بالای لیگ دسته اول و حتی لیگ برتر برخوردار است.

ˈاکبر میثاقیانˈ افزود: تیم پدیده شاندیز و سیاه جامگان خراسان دیگر نمایندگان مشهد در لیگ دسته اول فوتبال کشور نیز جزو تیمهای مدعی صعود به لیگ برتر هستند.

وی گفت: اهمیت نیم فصل دوم لیگ دسته اول به مراتب از نیم فصل نخست سخت تر و شرایط برای اخذ نتیجه پیچیده تر است و لذا برای موفقیت در این عرصه باید تغییراتی در ترکیب بازیکنان خود ایجاد کنیم و برای صعود به لیگ برتر تلاش می کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پدیده شاندیز گفت: حضور چهار تیم از مشهد در لیگهای دسته اول و دوم فوتبال کشور نشان دهنده بهبود وضعیت فوتبال استان است و تیم پیام وحدت خراسان نیز شانس زیادی برای صعود به لیگ دسته اول برخوردار است.

سرمربی تیم فوتبال سیاه جامگان خراسان هم گفت: این تیم برای صعود به لیگ برتر برنامه ریزی پنج ساله دنبال می کند و تاکنون با گذشت سه سال از لیگ دسته دوم به لیگ دسته اول صعود کردیم.

ˈمحمد رضا مهاجریˈ جایگاه کنونی تیم سیاه جامگان را در لیگ دسته اول خوب توصیف کرد و گفت: برای ارتقای بیش از پیش این جایگاه از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنیم.

وی با انتقاد از داوری و نظارت بر فرآیند آن در برخی مسابقه های لیگ دسته اول خواستار رسیدگی بیشتر ناظران داوری و مسوولان ذیربط نسبت به این مساله شد.